Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny 15 grudnia 2017

Na żywo: Suwałki  | Ełk Do końca roku pozostało:


ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


65-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

65-lecie będzie świętował jutro (28.10)  i w sobotę  Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Szczegóły obchodów jubileuszu przedstawili dziś na konferencji prasowej organizatorzy wydarzenia. W planach są dwa koncerty „Suwalszczyzny”. Pierwszy jutro o godzinie 19:00 w Suwalskim Ośrodku Kultury. Występ poprzedzi wernisaż archiwaliów ZPiT Suwalszczyzny, który rozpocznie się godzinę wcześniej. W sobotę zaplanowano koncert dla jubilatów o godzinie 17:00 a w przerwie projekcja filmu i zwiedzanie archiwaliów. Szczegóły przedstawiła Bożena Kamińska, dyrektor SOKu.

Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna jest jednym z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce. W ciągu 65 lat istnienia śpiewało i tańczyło w nim ponad 2 tysiące osób. Swoje umiejętności prezentowali na koncertach, festiwalach i tournées w Polsce, na Litwie, Białorusi, Ukrainie, Łotwie, w Estonii, Francji, Niemczech, Rosji, Belgii, Gruzji, Turcji. Członkowie Suwalszczyzny zauważają, że zespół jest pokoleniową historią.

Autor: PF/EJ     Źródło: Radio 5Data: 27 października 2016

   
Tagi:

6 Komentarzy

 1. jan z podlasia Odpowiedz

  ..śpiewali bez echa ogólnopolskiego, lokalnie i owszem jak każdy region, coś tam podśpiewuje o sobie, lepsze to niż nic, ale zastanowiłbym się by zachwycić kunsztem śpiewających w zapamiętaniu przez pokolenia Poloków

 2. franek Odpowiedz

  Śmiesza mnie te wszystkie wypowiedzi od lat na temat Suwalszczyznu. Wszyscy którzy cos mówia jedynie jada na stanowiskach i kasie. Dawna Suwalszczyzna to Zespół Śpiewu i Tańca z Aleksandrowem jako szefem wszystkich którzy grali i spiewali w Suwalkach oraz z Dyrektorem całego tego przedasiewzięcia , Walczukiem. Jeśli ktoś ma więcej na ten temat to chętnie podyskutuje. Co na ten temat pan Kuczek?

  1. Członek ZPiT Suwalszczyzna " Dinozaur" Odpowiedz

   Mylisz się kochany. „SUWALSZCZYZNA” to nie tylko grupa założycielska sprzed 65 lat. To są również ludzie z ogromną pasją od 1978 roku. Dla tych ludzi którzy przewinęli się przez zespół Suwalszczyzna pozostanie do końca ich życia, pięknem owianym nutką tajemniczości, romantyzmu i nostalgii. Żeby to zrozumieć to trzeba to przeżyć a nie ……. . Pozdrawiam !

 3. franek Odpowiedz

  A pani Kamińska na temat ZPiT Suwalszczyzna może powiedziec tyle o Suwalszczyznie co ja o całym sredniowieczu. Jaki jest Jej zwiazek z Suwałkami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.