Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany 18 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Marcin Banachowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Debata kandydatów do Senatu RP

Foto: Radio 5

Region

W studiu Radia 5 w Suwałkach spotkali się w środę kandydaci startujący w wyborach uzupełniających do Senatu RP – Mieczysław Bagiński z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Szczepan Barszczewski z partii KORWiN i Andrzej Chmielewski z Samoobrony. Na radiowej antenie kandydaci przedstawili swój program wyborczy, wyrażali swoje opinie na temat działań rządu, ustosunkowali się do kryzysu związanego z napływem imigrantów do Europy i ich obecnością w Polsce.

Na jednym ze spotkań wyborczych Mieczysław Bagiński (PSL) powiedział: „Czuję się obywatelem drugiej kategorii”. Poproszony o skomentowanie tych słów powiedział:

Szczepan Barszczewski (KORWiN) z kolei skomentował nikłość działań rządu, by Polakom żyło się lepiej. Nawiązał tym samym do swoich słów z kampanii wyborczej: „oferuję rozwój gospodarczy i możliwość bogacenia się Polaków”.

100 dni rządu? Andrzej Chmielewski (Samoobrona) mówi o udziale własnej partii w pomysłach na rządzenie krajem.

Napływ imigrantów do Europy to problem dla całej Unii Europejskiej. Imigranci mogą także pojawić się w Polsce. Oto komentarz naszych gości.
Mieczysław Bagiński:

Szczepan Barszczewski:

Andrzej Chmielewski:

 

Pełna filmowa wersja spotkania z kandydatami do Senatu RP dostępna TUTAJ.

Autor: AJ     Data: 24 lutego 2016

   
Tagi:

4 Komentarzy

  1. Oburzony wyborca Odpowiedz

    Czemu pani Anna Maria Costa zwana też Anną Anders nie wzięła udziału w debacie? Czyżby obawiała się niewygodnych pytań o to jak kobieta która dopiero w obecnym roku otrzymała Polski paszport ma reprezentować interesy Polonii w Ameryce? Wystawianie takiej osoby jako kandydata do senatu uwłacza inteligencji Polaków.

    1. antares1939 Odpowiedz

      Pół Polka pół Ukrainka. Zawsze za granicą Polski. Szermowanie nazwiskiem gen. Andersa mocno dwuznaczne. Ataki aliantów na Monte Casino były krwawe i niepotrzebne. Rywalizowali ze sobą Anglicy i Amerykanie. Podjęcie przez Andersa ataku polskiego, w sytuacji gdy Polska i żołnierze II Korpusu już zostali zdradzeni w Jałcie przez parszywca amerykańskiego Roosevelta i podobnego mu Angola Churchilla – było zbrodnią na tysiącu poległych żołnierzy i na pozostałych pozbawionych Ojczyzny. Anders był wykluczonym w Londynie z grona tamtejszej Polonii powojennej. Co ta obca nam kobieta szuka w Polsce skoro nawet jej syn po polsku mówić nie potrafi? Mocno związana z firmą naftową we Francji. Kaczor chce wcisnąć porządnym ludziom obcą kukłę! A jest w rejonie miejscowy kandydat. Mecenas Barszczewski. Z Komitetu Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja!! KORWiN!! Niech w senacie III RP będzie choć jeden człowiek mówiący innym głosem niż pookrągłostołowa banda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.