Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Dożynki w Przebrodzie

Foto: radio5.com.pl

Przebród

Swoje Święto Plonów mieli w niedzielę (27.08) rolnicy z gminy Suwałki. Z tej okazji w sali gimnastycznej w Przebrodzie odbyła się msza święta, były okolicznościowe wystąpienia i konkurs wieńców dożynkowych, a później koncerty na scenie przed szkolnym boiskiem i stoiska z lokalnymi przysmakami. Za trud, pod nieobecność wójta, dziękował gospodarzom Zbigniew Mackiewicz, sekretarz gminy Suwałki i przybyli goście. Gospodarze nie kryli, że rok nie należy do najlepszych. Wiosną uprawom szkodził przymrozki a później susza. Pogoda zawiodła też podczas dożynek, bo przybyłych gości przywitała ulewnym deszczem. Dodajmy, że tegoroczny konkurs wieńców dożynkowych wygrali gospodarze z Potaszni. Drugie miejsce jury przyznało wieńcowi z Krzywego a trzecie z Leszczewka.

Autor: AP     Data: 28 sierpnia 2017

   
Tagi:

11 Komentarzy

  1. sasiad Odpowiedz

    To tylko dwie obce reprezentują Potasznie a gdzie reszta? Reszta jest zaszczuta przez te dwie! Mają porcie na kasę w końcu maja gromadę dzieci na utrzymaniu. Poprostu żenada!!!

  2. Okuniewska Odpowiedz

    Wszędzie i wszystko to tylko Potasznia. Szanowny wójt chyba zapomina ze inne miejscowości takie jak Płociczno Okuniowiec czy Krzywe też należą do gminy i potrafią godnie gminę reprezentować. No tak ręką rękę myje. Tyle co wójt dostał za wiatraki to do końca swojej kadencji nie zapłaci długu wdzięczności dla Potaszni .

  3. sąsiad Odpowiedz

    Zadowolony,modnie ostrzyżony i ogolony,pięknie opalony ,ciągle coś otwiera,coś przecina ,zęby do kamery szczerzy.Który to już rok,w której to już partii.Nietrudno zgadnąć.Tfu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.