Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira 21 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


„E-urząd” i współpraca uczniów z zagranicznymi firmami

Foto: Radio 5

Ełk

Składanie wniosków urzędowych przez internet, czy uzyskiwanie zaświadczeń bez konieczności stawienia się w urzędzie. Z tych udogodnień będą mogli skorzystać interesanci w Starostwie Powiatowym w Ełku. Na dzisiejszej sesji, tamtejsi radni przegłosowali uchwałę dotyczącą cyfryzacji urzędu. Samorząd będzie starał się o pozyskanie na ten cel środków w Unii Europejskiej.

-„E-urząd” ma ułatwić mieszkańcom kontakt z urzędnikami. Skorzystają na tym także pracownicy, mówi Marek Chojnowski, starosta ełcki.

 

Całkowity koszt inwestycji to 2 mln 115 tysięcy złotych. Do pozyskania jest nawet 85 % środków. Jeżeli samorząd otrzyma dofinansowanie to system zacznie funkcjonować najpóźniej w 2017 roku.

Starostwo Powiatowe będzie realizowało też projekt „Rozpocznij Karierę od Szkoły”. Wezmą w nim udział uczniowie Zespół Szkół nr 5 w Ełku. Program zakłada trzyletnią współpracę z Niemcami, Finlandią, Grecją, Włochami i Irlandią.

-Chcemy by nasza młodzież zobaczyła jak funkcjonują zakłady pracy w innych państwach- dodaje Chojnowski.

 

Program jest w całości finansowany z programu „Erasmus+”. Jego koszt to około 130 tysięcy złotych.

Autor: Ate     Źródło: Radio 5 EłkData: 26 listopada 2015

   
Tagi:

1 komentarz

  1. Podatnik Odpowiedz

    Nareszcie petenci nie będą musieli oglądać obrażonych min urzędniczek.Arogancja urzędnicza sięga nieba,teraz będzie grzecznie odpisane.Mam nadzieje że wraz z cyfryzacja będzie redukcja urzędników przynajmniej o połowę.Znając życie powiększy się rasa panów urzędników.Historia pokazała gdy zabrali liczydła i wprowadzili kalkulatory urzędasy zwiększyli zatrudnienie a liczenie trwało znacznie dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.