Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety 19 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Gotowa zrezygnować z uroczystości

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Z udziału w obchodach państwowych świąt i rocznic w Suwałkach gotowa jest zrezygnować Bożena Kamińska, posłanka Platformy Obywatelskiej.- Jeśli dzięki temu obchody będą wspólne, ja z bólem serca, mogę nie przychodzić – mówi parlamentarzystka. To odpowiedź na słowa Jarosława Zielińskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości, który powiedział na na antenie Radia 5, że nie może uczestniczyć w tych samych obchodach, w których biorą udział osoby atakujące rząd i próbujące dokonać puczu. Dlatego właśnie w niedzielę 17 września poseł uczestniczył w obchodach rocznicy radzieckiej agresji na Polskę w centrum miasta z wojskiem i służbami, a nie pod Pomnikiem Żołnierzy Września z samorządem, kombatantami i uczniami. Bożena Kamińska twierdzi, że nie czuje się puczystą, a dla dobra wspólnego jest gotowa zrezygnować ze świętowania.

Jednocześnie parlamentarzystka bardzo krytycznie ocenia organizowanie podwójnych obchodów w Suwałkach. Jej zdaniem Jarosław Zieliński zawłaszcza służby mundurowe i buduje mur między suwalczanami.

Posłanka interpelowała w tej sprawie już wcześniej do szefów Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Chodziło o brak służb mundurowych na obchodach święta 3 Maja w Suwałkach i podwójne obchody Dnia Zwycięstwa, gdzie służby mundurowe i samorząd świętowały osobno. Niedawno otrzymała kolejną odpowiedź w tej sprawie, w której Michał Dworczyk, wiceminister MONu wyraził ubolewanie z powodu braku przedstawicieli Wojska Polskiego na wskazanych przez posłankę obchodach. Zapewnił, że resort obrony narodowej dołoży starań, aby taka sytuacja się nie powtórzyła.

Autor: AP     Data: 19 września 2017

   
Tagi:

39 Komentarzy

 1. Ds Odpowiedz

  Nieeeee!!! P. Bozenoo nie rob tego wszyscy chcemy pani na obchodach ! Przeciez nasza mama imigrantow jest jedyna osoba ktora moze przyciagnac na obchody bronka k. I zapytac go gdzie sie podzialy miliardy z pro civili !!

 2. Ika Odpowiedz

  Pani Bożeno. Proszę,niech Pani się nie przejmuje i tak nie bierze tego,co mister Jarosław mówi.
  Po prostu te typy tak mają.Wszędzie i zawsze węszą układy,spiski,pucze… itp.
  Jak to się mówi :”psy szczekają karawana jedzie dalej”.
  Na razie ciemny lud kupuje to,co im ” wadza” podrzuci,jaśniejszy lud analizuje i widzi co się wyprawia i do czego to zmierza…Wszystko jednak ma swój koniec.
  Pan Jarek od początku widział Prezydentów naszego miasta jako osobistych wrogów.
  Chyba pani Lilianna jest mądrzejsza,bo szybciej zrozumiała,że kapeluszem z ogromnym rondem nie odgrodzi się od ludzi.
  Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i tych za…,i tych przeciw.

 3. ziom Odpowiedz

  Cokolwiek i dlaczegokolwiek myślicie o B.K. może jednak warto odnieść się do meritum sprawy. Pan Zieliński mówi, że nie będzie obchodził świąt wspólnie z tymi, którzy atakują rząd. Jak to się ma do sytuacji, kiedy był zapraszany na uroczystości i stał dumnie obok tych co byli w koalicji rządzącej. Czy wtedy on jako opozycja rządu nie krytykował, nie chciał go obalić? A jednak obchody mogły być wspólne bo przecież dawały możliwość nieskrępowanego głoszenia nawet antyrządowych opinii wśród szerokich rzesz suwalczan. Mówmy o faktach.

 4. Jasiek Odpowiedz

  Czy ta deklaracja to może pierwszy krok do zamiany fotela w sali posiedzeń Sejmu? PO ma niskie notowania,a dieta poselska i częste ” darmowe bywanie” w stolicy ma swoje też dobre strony oczywiście poza tymi nieszczęsnymi posiedzeniami.Ja to rozumiem.

 5. Jarek urodzony w Suwałkach Odpowiedz

  Czy tak powinien postępować prawdziwy patriota i katolik z pis….? Czy właśnie tak powinna postępować bogobojna elita pis…?
  Pani Bożeno..!!! proszę nie rezygnować…!!!! Jest Pani cząstką naszej społeczności od zawsze wpisana w życie społeczne, polityczne i towarzyskie naszego miasta. Obecność Pani Poseł na wszystkich uroczystościach jest gwarantem praworządności a osoba Pani ozdobą tych uroczystości.

 6. Młody Odpowiedz

  Panie Zieliński! Dlaczego przez rok żaden z podległych Panu funkcjonariuszy nie odpowiedział za śmierć Igora Stachowiaka? Wiedział Pan o użyciu paralizatora i torturach w ciemnej łazience! Zapłaci Pan za to w swoim czasie!

 7. spostrzegawczy Odpowiedz

  Leszek Cieślik partyjny z Platformy Obywatelskiej po udanej akcji „koryto” zaczyna szkalować osobę ktora zwrócila uwagę, że jako prezes PKS Suwałki umożliwia prowadzenie kradziezy i handlu paliwem, itp. dla zwiazkowcow z PKS Suwałki, ba Leszek Cieślik robi nagonkę, tzn. kierowcy z PKS Suwałki dostają polecenie aby w razie jak pojawi się osoba o nazwisku takim jak świadek napadniety na jego polecenie przez kryminalnych z KMP Suwałki, kierowca publicznie zbeształ ową osobę w autobusie, ma to na celu zniechecenie takiej osoby do wybierania środka transportu jakim jest Suwalski PKS i znowu akcja przeprowadzona jest z sukcesem, o czym Leszek Cieślik jest informowany, aby zaprzestał robić ową nagonkę.

 8. Bolek Odpowiedz

  Tz jeśli Pani Posłanka chciała dokonać PUCZU to jej miejsce jest w więzieniu. Panie Zieliński każ ją Pan aresztować!!! jak osobo planujące i wręcz dokonujące obalenia rządu mogą przebywać na wolności? Ja myśle że tak być nie może, ma pan pod sobą odpowienie resorty i trzeba tę sprawę załatwić!!!!

 9. jon Odpowiedz

  Może przy okazji zrezygnuje z podwójnej pensji na rzecz poselskiej lub dyrektorskiej SOK. Jak to możliwe być posłem i dyrektorem. Przecież i jedne i drugie obowiązki są zaniedbane a płace w pełnym wymiarze.

 10. El Condor Odpowiedz

  1.Po czym poznać,że poseł kłamie? Rusza ustami…
  2. Panie pośle,wiele o panu słyszałem… poseł: A, to trzeba jeszcze udowodnić

 11. małą Odpowiedz

  Ludzi trzeba jednoczyć a nie dzielić panie Zieliński. Człowiek człowiekowi wilkiem? To nie po chrześcijańsku.Oj wstyd,wstyd…
  I pamiętajcie,że nie chodzi tu o Panią Kamińską tylko o nas wszystkich.To nas dzielą a tak być nie powinno.
  Naród skłócony to naród słaby.Siła w jedności.

 12. Suwalczanka Odpowiedz

  A czy to Pana Zielińskiego prywatna impreza, że własne warunki sobie ustala z kim ma ochotę a z kim nie obchodzić narodowe uroczystości? Martwią mnie takie dziecinne zagrania. Pani Bożeno, niech chociaż Pani nie da sie wciągnąć w to manipulacyjna niedojrzałą grę! Nie podoba mi sie też, że w to wszystko angażowane są dzieciaki – uczniowie, którzy są wytypowani z musu w tym uczestniczyć! Chciałabym, aby władza organizowała takie imprezy, które uczyłyby szacunku do innych, budowania więzi sąsiedzkich, głębokich relacji a nie nadętych zachowań pseudopatriotycznych! To za miłość do drugiego człowieka inni walczyli, miłości chcieli a nie kwiatów na zimnych betonowych pomnikach kładzionych przez wypełnionych nienawiścią i pogarda garniturów!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.