Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Likwidowany szpital będzie działał jako filia

Foto: Radio 5

Ełk

– Pacjenci 108 Szpitala Wojskowego w Ełku nie mają powodów do obaw – zapewnia poseł Wojciech Kossakowski. To już pewne, że placówka po likwidacji zostanie przekształcona w filię 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. W opublikowanym w poniedziałek (2.10) statucie ełcka placówka wymieniana jest jako element struktury organizacyjnej.

Informacja o możliwości przekształcenia szpitala w filię pojawiła się w lipcu, zaraz po ogłoszeniu planu likwidacji.
– To było nieuniknione, bo placówka jest zadłużona na ok. 60 mln zł – tłumaczył podczas briefingu prasowego poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski.

Likwidacja 108 Szpitala Wojskowego potrwa do końca listopada. Od 1 grudnia placówka będzie już funkcjonowała jako filia, a więc zostanie utrzymana ciągłość pracy i leczenia.

Potwierdzenie przekształcenia otwiera pole do rozmów z komendą lubelskiego szpitala na temat przyszłości personelu likwidowanej placówki – mówi Tadeusz Fatkowski, przewodniczący ełckiego oddziału NSZZ „Solidarność”.

Po likwidacji szpitala dotychczasowy dług przejęty zostanie przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Autor: zo     Data: 5 października 2017

   
Tagi:

10 Komentarzy

  1. wyborca Odpowiedz

    Ciekawe czy posel pomogl czy zaszkodzil. Dotarly do mnie sluchy ze posel powiedzil swoim wyborcom ze nie bedzie sie staral o budowe chodnikow lub bezpiecznych poboczy. Dlatego ze ludzie slabo na niego glosowali.Tylko czy posel utrzymuje sie ze swoich skladek czy z naszych podatkow,i dla kogo jest wladza dla ludzi czy ludzie dla wladzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.