Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety 19 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Obchody Święta Wojska Polskiego

Foto: Radio 5

Suwałki

Obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się we wtorek w Suwałkach. Całość rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem świętego Aleksandra. Następnie, uczestnicy udali się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie odbył się uroczysty apel. Były okolicznościowe przemówienia, wręczenie odznaczeń oraz mianowanie na wyższe stopnie wojskowe. Głos zabrali między innymi podpułkownik Krzysztof Świderski, dowódca Garnizonu Suwałki, oraz Jarosław Zieliński, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wśród przemawiających nie było Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk.

(List Prezydenta Suwałk i Przewodniczącego Rady Miasta Suwałk z okazji Święta Wojska Polskiego w Suwałkach przeczytasz   tutaj )

Wojskowi z 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej w Suwałkach przygotowali pokaz musztry paradnej, prezentacje sprzętu miejscowej jednostki, gry i zabawy dla najmłodszych oraz wojskową grochówkę dla wszystkich. Nie zabrakło też salwy honorowej. – To święto, jest dla nas szczególnie ważne – podsumowują obchody suwalczanie, którzy przybyli na uroczystości.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia, w rocznicę zwycięskiej bitwy w wojnie 1920 roku, kiedy to polscy żołnierze pokonali bolszewików na przedpolach Warszawy. W tym roku obchodzimy 97 rocznicę tych wydarzeń.

Autor: MZ     Data: 15 sierpnia 2017

   
Tagi:

26 Komentarzy

  1. konopielka Odpowiedz

   Czesiek nie zabrał głosu bo z natury jest wstydliwy i mało mówi na wojsku się nie zna więc głosu nie zabiera. Jarek to już inna historia- lubi grochówkę podaje rękę Macierewiczowi mówi że go lubi czasem parzy kawę dla Błaszczaka- raczej nie lubi Cześka zaproszony na uroczystość bo mu kazali. Na zdjęciach nie wygląda zdrowo albo wczorajszy albo pszczoły go pożądliły – lekko napuchnięty jednak mniej niż Pan obok.

 1. solenizantka marysia Odpowiedz

  A gdzie najsławniejszy profesor (przecież to rok jego) a gdzie jego włócznia z diamentem, przecież mógłby pięknie utrwalić tak znaczące święto: i w fotografii i w rzeźbie i w pięknym obrazie undergroundu. Szczególnie efektownie wyglądałby świder w towarzystwie ub. generali, obleczony w zioło, składany na renkie marszalka, całość otoczona krzaczorami barszczu sosno_wego? … Profesor z pewnością lepiej by to wymyślił. ale…

  1. Fan Anders Odpowiedz

   Profesor stał zgarbiony pod latarnią. Nikt go nie zauważył, nikogo nie obchodził. Smutny widok. Bo wszyscy lubią na pokaz grzać się w blasku profesora, hołubić i nadskakiwać czasem w żenujący sposób. Dziś stał biedulek smutny i zgarbiony. W słońcu na rozgrzanym placu. Nikt mu wody nawet nie podał i nie zapytał jak się czuje, czy pomóc w czymś. Ot taka postać na pokaz. Przecież można było profesora zaprosić by usiadł koło kombatantów w gronie gości. Przecież to taka słynna i wielka postać (jak mawiają bałwochwalcy) i nikt by nie miał za złe gdyby nawet nie zaproszony oficjalnie znalazł tam miejsce do godnej obecności. A tak wyszła hipokryzja ze wszystkich którzy tak kręcą się wokół Strumiłły udając że go tak szanują.

 2. Suwalczanka Odpowiedz

  A gdzie była senator Anders? Miała być w Suwalkach, tak jak to zapowiadał Zielinski. Była też w tym „zacnym gronie” organizatorów. Wybrała paradę w stolicy. Stała po prawicy Maciera. Przypomni sobie o Suwałkach przy okazji następnych wyborów, może znowu jakąś wystawę zorganizuje tak w ostatniej chwili.

  1. Fan Anders Odpowiedz

   Pani Anders była potrzebna tylko do obsadzenia stołka, ani nie obchodzi ją Suwalszczyzna ani notable nie zawracają sobie głowy tą marionetką.

  2. derek Odpowiedz

   ważne że Suwalczanka jest na miejscu by jak zawsze doyebać, mieliście zawsze swoje święto 22 lipca razem z prezydentem Suwałk i to wam powinno wystarczyć

 3. Tak Odpowiedz

  Oglupia narod wojskiem no lepiej niż po popaprancy ale to do niczego nie prowadzi zal znajemoscji a wylodzeni z VAT paliwo browar buduje zal jak sie biorą to za wszystko

 4. Obserwator Odpowiedz

  Śmieszyl mnie ten pokaz samoobrony Hahaha kabaret jak nic samoobrona krav maga walki wręcz? Ten kto przygotowywał ten pokaz widać nie ma zielonego pojęcia o systemie samoobrony krav maga

 5. Suwalczanin Odpowiedz

  Jak to mówił wczoraj pan Duda?

  „Są różne koncepcje, są różne wizje, ale jestem przekonany, że wszyscy politycy w Polsce, i ci, którzy sprawują władzę, i co w opozycji, rozumieją, że najważniejsze jest dobro wspólne. A dobro wspólne to Rzeczpospolita, której niewyjętą częścią jest polska armia. To jest armia Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jest niczyja armia prywatna”

 6. PAWEŁ Odpowiedz

  powtórzę się wygląd nie ma co do wiedzy wolał bym dowódcę nawet,, SZREKA” tylko, a bym wiedział, że mogę mu zaufać i nie naraża nie potrzebnie swoich ludzi dla swoich ambicji. TAK WIĘC DOWÓDCO NIE DAJ SIĘ OMAMIĆ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.