Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


List Prezydenta i Przewodniczącego RM z okazji Święta Wojska Polskiego w Suwałkach


Suwałki

W związku z uniemożliwieniem nam zabrania głosu z okazji Święta Wojska Polskiego w trakcie uroczystości przeprowadzonych w dniu dzisiejszym (15.08) na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach pragniemy w formie zamieszczonego niżej listu przekazać nasze podziękowania i serdeczne życzenia.

Drodzy żołnierze i pracownicy suwalskiego garnizonu, rezerwiści, weterani, kombatanci oraz żołnierskie rodziny

Obchodzone w rocznicę Bitwy Warszawskiej Święto Wojska Polskiego jest wyrazem hołdu dla tradycji i dorobku polskiego oręża.

Święto Wojska Polskiego to dzień należący do wszystkich Polaków, dzień skłaniający do refleksji nad historią, tradycją  i wartościami, które określają nas jako Naród.

Przypomina nam o takich wartościach, jak honor, odwaga i poświęcenie, wskazuje na znaczenie pokoju i odpowiedzialności za losy obywateli i państwa. W tym dniu oddajemy cześć bohaterom, którzy oddając własne życie przyczynili się do tego, że możemy żyć w wolnej Polsce.

Reprezentując mieszkańców Suwałk oraz suwalski samorząd, z okazji Święta Wojska Polskiego pragniemy przekazać słowa szacunku i uznania wszystkim żołnierzom, a w szczególności żołnierzom i pracownikom cywilnym 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Słowa podziękowania kierujemy do żołnierzy różnych stopni i formacji polskich sił zbrojnych. Dziękujemy za profesjonalną, rzetelną oraz pełną trudów i poświęceń służbę. Dziękujemy za codzienne zaangażowanie, determinację, a nierzadko i poświęcenie. Składamy podziękowania za odwagę i bohaterstwo w służbie Ojczyzny i jej obywateli.

Dziękujemy też za świadectwo patriotyzmu wyrażane podczas obchodów uroczystości rocznicowych i świąt państwowych w naszym mieście, a także aktywny udział wojska w życiu kulturalnym, sportowym i społecznym Suwałk. Jesteśmy dumni, że mamy w Suwałkach wojsko i dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działania na rzecz jego obecności i dalszego rozwoju.

Przekazujemy Państwu życzenia zdrowia, pomyślności oraz zawodowej satysfakcji w służbie Naszej Ojczyzny.

Z okazji Święta Wojska Polskiego pragniemy także zwrócić się do kombatantów i weteranów, żołnierzy rezerwy, do reprezentantów instytucji i stowarzyszeń współpracujących z wojskiem. Dziękujemy za to, że wspomagacie Wojsko Polskie swoim doświadczeniem i radą.

Bardzo serdeczne pozdrawiamy również rodziny żołnierzy i pracowników cywilnych wojska. Dziękujemy za Państwa cierpliwość i oddanie.

Z wyrazami szacunku:

Zdzisław Przełomiec – Przewodniczący Rady Miejskiej Suwałk

Czesław Renkiewicz – Prezydent Suwałk

Suwałki 15 sierpnia 2017r.

Autor: Radio 5     Źródło: UM SuwałkiData: 15 sierpnia 2017

   

24 Komentarzy

 1. Fan Anders Odpowiedz

  Mściwość Pisu nie zna granic. Zawłaszczają już wszystko. W każdej dziedzinie życia podziały na my i oni, gorszy i lepszy sort, oraz zomo i inni. Chorzy z nienawiści ludzie a szczególnie ten jeden.

    1. Bizon Odpowiedz

     O każdy kęs loda coraz trudniej, kolejne „bańki” przechodzą obok nosa.
     Kolejne plany realizuje PIS. W takiej sytuacji Platforma, jak wściekły pies, wyczuwając zbliżającą się własną śmierć kliniczną z głodu spowodowanego brakiem dostępu do ciepłych ośmiorniczek, nie tylko może, ale jestem przekonany, że będzie kąsać tak mocno, na ile pozwolą tej watasze obywatele.
     Trudno prorokować, co należy uczynić aby zapobiec jakiejś rozpierdusze, ale jak wieść gminna niesie, ludziska mają głęboko w de platformowe bule.

  1. Norach Odpowiedz

   Do „fana”. Nic nie rozumiesz z otaczającego nas świata lecz dam Ci szansę i podpowiem. Zapisz się do szkoły i potem spróbuj komentować.

 2. A Odpowiedz

  Pan Zieliński zamiast łączyć tylko dzieli tak było za poprzedniego prezydenta i obecnego tak jest a sam nie wiele robi dla tego miasta takie jest moje zdanie uważam to za wstyd wobec tego pana.

 3. A Odpowiedz

  Pan Zieliński zamiast łączyć tylko dzieli tak było za poprzedniego prezydenta i obecnego. Tak niestety jest że sam nie wiele robi dla tego miasta takie jest moje zdanie uważam to za wstyd wobec tego pana.

 4. suwalczanin Odpowiedz

  Stare polskie przysłowie mówi……. ;Jak się pościelesz tak się wyśpisz;…. Niektóre zachowania Pana Prezydenta i jego ;dziwne; więzy łączące np z byłym emerytem ,funkcjonariuszem służb bezpieki PRL -u / aktualnym radnym / i jego zatrudnianie w MOPR za nasze pieniądze podatników – jest bardzo żle odbierane przez ;podatników; Suwałk – ale Pan Prezydent najwidoczniej nie liczy się z opinią suwalczan – i to być może są tego skutki .

 5. . Odpowiedz

  Nie rozumiem jak będąc wiceministrem można zachowywać się w tak „niski” sposób, obecnego prezydenta wybrało duże grono suwalczan i należ jego traktować z szacunkiem w przeciwnym wypadku wykazuje pan brak szacunku wobec nas. Może nie jest tak doskonałym prezydentem jak Gajewski ale jednak jemu trudno byłoby sprostać. Pamiętam lata jak Pan Z zachowywał się w stosunku poprzedniego prezydenta. Miał pan okazje rywalizować z nim w wyborach tylko nie miał szans wygrać bo to był mądry człowiek. Proszę nie zatruwać ludziom życia bo jest ono naprawdę krótkie i nie warto tracić czasu na podle postępowanie.

 6. Jasmina Odpowiedz

  Nie jest ważne czy kochamy suwalskiego prezydenta czy go nienawidzimy. Ważne jest , że z racji swego urzędu powinien we wczorajszych obchodach aktywnie uczestniczyć – dziwne, że organizatorzy tego nie rozumieją. Zgadzam się z jedną z powyższych opinii, że odsunięcie prezydenta było jednocześnie uderzeniem w tych, którzy w wyborach samorządowych głosowali na niego.

 7. Gorszy sort Odpowiedz

  Cała prawda o „Panach” pisowskich. Jak się organizuje cokolwiek na terenie gospodarza, trzeba uszanować to, że jest to jego dom i on ma obowiązek i prawo do decydowania co będzie sie tam działo . Pan Zieliński tego nie uszanował. Zachował się – jak to u nas mówi sie – jak zwykły „buc”. Niewychowany , niekulturalny człowiek, który dostał się do władz i nie potrafi sie zachować. Mówi się, żekultura nie idzie razem zwykształceniem. Tak właśnie stało sie w tym przypadku. Mam nadzieję, że suwalczanie to zauważą , nawet ci, którzy na niego głosowali i wyciągną wnioski przy najbliższych wyborach.

  1. vv Odpowiedz

   TYch buców nie brakuje w Suwałkach, wyparowali moze po 90 roku? Budynek po PZPR chyba wiadomo który. Gdzie ta rzesza zasiadających tam. Gdzie wszyscy zakładowi sekretarze gdzie ormowcy i milicjanci. Wiem tylko o jednym pracowniku UB, czesciowo wyparował a czesciowo puścił soki, az to zauwazono piętro niżej.
   Homosovietykus w was siedzi nawet nie drzemie. Gdyby wydarzył się wariant Krymski, wiadome byłoby jak byscie sie zachowali.

 8. polak Odpowiedz

  Panie Zieliński nie wstyd tobie tak się zachowywać? -jak ostatnia świnia w korycie a z reszto wystarczy na pana spojrzeć nie mówiąc o zachowaniu. Nie jestem za PO ani za PiS. Ale mi szkoda naszego pana prezydenta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.