Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana 17 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Prezes PKS zawieszony

Foto: Radio 5

Suwałki

Leszek Cieślik zawieszony na miesiąc w obowiązkach prezesa PKS Suwałki. Informację potwierdził Radiu 5 sam zainteresowany. Obowiązki prezesa przejęła Bożena Jabłońska, przewodnicząca Rady Nadzorczej suwalskiej spółki. Nie wiadomo jaka jest przyczyna zawieszenia.

W środę (16.11) pracownicy PKS Suwałki weszli z prezesem w spór zbiorowy. W przekazanym piśmie żądali aby Leszek Cieślik wycofał swoją zgodę na włączenie spółki PKS Suwałki do PKS Białystok. Postawili też ultimatum. Reakcja miała nastąpić w ciągu pięciu dni, jeśli nie oni rozpoczną strajk. W piątek (18.11) prezes został zawieszony w obowiązkach przez radę nadzorczą. – Dla nas oznacza to tyle, że teraz jesteśmy w sporze zbiorowym z przewodniczącą Rady Nadzorczej – powiedział Radiu 5 Jarosław Żaborowski, przewodniczący Samorządnego Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników PKS.

Przypomnijmy, że przeciwni inkorporacji PKSów są związkowcy z Suwałk, Zambrowa i Siemiatycz. Sądzą, że to sposób na uratowanie białostockiej spółki ich kosztem. Boją się o swoje miejsca pracy i majątek spółek. W Suwałkach zbierane są podpisy przeciwko połączeniu. Już jest ich ponad 4 tys. W poniedziałek (21.11) w samo południe związkowcy przekażą je Marszałkowi Województwa Podlaskiego. Dołączą do nich związkowcy z Zambrowa i Siemiatycz. Według zapowiedzi Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku PKSy z Suwałk, Zambrowa, Siemiatycz i Łomży miałyby wyjechać po raz pierwszy pod szyldem PKS Białystok 1 stycznia 2017 roku. Jak informowali ostatnio na konferencji prasowej związkowcy z Suwałk, jeśli dojdzie do połączenia, tego dnia zaczną strajk generalny i nie wyjadą na trasy.

Autor: Em     Źródło: Radio 5Data: 19 listopada 2016

   
Tagi:

22 Komentarzy

 1. Edek Odpowiedz

  Brakuje dobrze platnych etatow dla Dobrej Zmiany. Powstanie duze przedsiebiorstwo z prezesem i z piecioma vice, dyrektorzy oddzialow i po dwoch zastepcow. Policzmy, w sumie 6+5+10=21 etatow dla Misiewiczow, nie wspominajac o asystentkach, czlonkach zarzadu, dyrektorach marketingu, rzecznikach prasowych Itp.Czyli wzrost zatrudnienia o okolo 50%, w wiekszosci w Bialymstoku , oczywiscie obsadzenie stanowisk swojakami, tez z Bialegostoku…..

  1. Oktoberfest Odpowiedz

   W PKS -ach Edziu od sześciu lat brzuchy pasą Misiewicze z PO i PSL. Pomysł łączenia, to też wytwór mózgów z tych samych partii. Także ochłoń albo nie ćpaj tyle.

 2. wyborca z dworaca PKS Odpowiedz

  Pani Jabłońska do niedawna była Kierownikiem ARiMR w Suwałkach z kąt została odwołana bodaj pół roku temu…. i jest z ramienia PO. węc nie pisać mi tu że to dobra zmiana bo PIS w samorządach nie ma nic do gadania. Tam rządzi PO i PSL. Ale za takie zmiany jak z naszym PKSem to w wyborach samorządowych my suwalczanie tym dwóm partiom to podziekujem!!! Do lamusa historii. Nie liczą się z nikim i lekcji z wyborów parlamentarnych nie odrobili. Dalej olewają suwerena czyli ludzi. Więc suweren wypłaci im solidnego kopa w 2018 roku.

 3. wyborca z dworaca PKS Odpowiedz

  więc edek z krainy kredek nie pisz dyrdymalów o PISie i dobrej zmianie tylko się edukuj bo to ci się chyba przyda

  1. Edek Odpowiedz

   Przepraszam, w ktorym miejscu napisalem PiS ? Bo Misiewicze sa wsrod nas…..a tak powaznie, pamietasz slowa piosenki Kazika? Wszyscy artysci to pro…tytutki….politycy tez- to moje zdanie.

  1. Wyborca z dworca pks Odpowiedz

   Zrobie tak jak mowisz i pojde pod sklep i walne w lep co nie zmieni sytacji ze takie machloje odbija sie w wyborach w 2018 roku. A to mnie cieszy niezmiernie. Moge byc nawet ciolkiem ryra mnie to.

 4. zasłyszane Odpowiedz

  Ponoć jest kupiec na Suwałki za 5 mln i 15 nowych autobusów. Zarząd ma rozważyć na najbliższym posiedzeniu w listopadzie.

 5. nel Odpowiedz

  Właścicielem spółek PKS w województwie podlaskim jest marszałek z PSL. Poczekajmy spokojnie do poniedziałku i nie obrzucajmy się błotem w ten sobotni piękny wieczór….

 6. sąsiad Odpowiedz

  Takie łączenie Oddziałów terenowych w jeden organizm z „czapką” w Białymstoku ,to stary , przetestowany za komuny obyczaj.Tak było w przeszłości,kiedy to siedziby firm z najlepszym sprzętem znajdowały się w Białymstoku,a jej Oddziały pracujące na nich, w dawnych województwach,suwalskim i łomżyńskim.Teraz za rządów ZSL /nie mylić z PSL,bo PSL to był przed wojną,a ten obecny tylko zawłaszczył jego nazwę/ jest jak tu widać podobnie.Może to wynikać z faktu,że ZSL sprawujący obecnie rządy w Samorządzie Wojewódzkim chce pozostawić po sobie pamiątkę Białymstokowi,bo nie wydaje się, aby ich rządy trwały następną kadencję ,a może i stanowisko też kiedyś któremuś jej towarzyszowi się przyda,kto to wie po co tak naprawdę to robią.

 7. mieszkaniec Odpowiedz

  Boże co się dzieje. Żyd został Królem Polski, chłop rządzi pks zamiast oborą, związkowiec został celebrytą a zwykli ludzie tylko …….

 8. ZIOMAL ZNAD WIGIER Odpowiedz

  HA HA TO SA TE GABINETY CIENI PARTII PO , ŁAPIĄ SIĘ ZŁODZIEJE OSTATKIEM SIŁ CIEPŁYCH POSADEK BO WKRÓTCE TO CIEŃ POZOSTANIE TYLKO PO NICH…..

 9. Niedzwiedz Odpowiedz

  PKS Suwałki, Zambrów, Siemiatycze poradzą sobie bardzo dobrze bez PKS Białystok. PKS Suwałki jest na plusie ma nowe autobusy dużo linii w całym kraju i oczywiście linie międzynarodowe czego nie można powiedzieć o Białymstoku. PKS Białystok nie ma nawet połączenia z Suwałkami. Długi Białegostoku to problem Białegostoku i białostoczan i tak złupili inne miasta wystarczająco mocno. Nie macie wstydu.
  PKS Suwałk TO WŁASNOŚĆ MIASTA SUWAŁKI I MIESZKAŃCÓW i wara wam od nas.
  Zostawcie innych w spokoju i zajmijcie się swoim podwórkiem.

 10. Bau Odpowiedz

  Zaraz zaraz spokojnie koledzy pana Leszka Stanisława Cieślika mu ten los zgotowali. Jak domyślam się zostanie poźegnany słowami – Emigracja to nie dramat to szansa i weź kredyt zmień pracę. POwodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.