Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana 17 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Prezes przeciwny łączeniu PKSów

Foto: Radio 5

Suwałki

Krytycznie ocenia pomysł połączenia podlaskich PKSów Leszek Cieślik, prezes PKS Suwałki, który gościł dziś w Radiu 5. Jak już informowaliśmy, spółki chce połączyć marszałek województwa podlaskiego. Przeciwko są związkowcy z Suwałk. Ich zdaniem marszałek chce ratować białostocki PKS kosztem dobrze funkcjonującej placówki w Suwałkach. Podobnego zdania jest Leszek Cieślik. Zdaniem prezesa suwalski PKS na połączeniu straci.

Jednocześnie Leszek Cieślik zwraca uwagę, że podobne połączenia spółek w innych województwach przyniosły same straty. Mimo to prezes podpisał się pod koncepcją łączenia podlaskich PKSów. Jak wyjaśnia, w razie odmowy dostałby wypowiedzenie, a udzielając poparcia ma szanse przeciwdziałać stratom w suwalskim oddziale. Nadal nie jest jednak pewien posady.

Dodajmy, że prezes popiera propozycję związkowców, którzy chcą, aby spółkę przejęło miasto. Leszek Cieślik przypomina, że taki sam pomysł wiele lat temu miał Józef Gajewski, nieżyjący już prezydent Suwałk.

 

 

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 4 sierpnia 2016

   
Tagi:

15 Komentarzy

 1. rafcio Odpowiedz

  Dobre,zgodził się bo inaczej straciłby stanowisko.
  Panie Cieślik albo się jest przeciwko albo za,a pan dba tylko o swój stołek!!!

 2. No Odpowiedz

  Pisalem wczoraj I dzis powtorze: moze suwalski PKS przejalby PKS Bialystok i byloby po sprawie. Jak zgodzimy sie na polaczenie tych firm to w niedalekim czasie Bialystok zabierze nam Suwalska Strefe Ekonomiczna . Wspomnicie moje slowa…

 3. Zirytowany Odpowiedz

  Nie oddajmy tej spółki. To m.in. wizytówka miasta, największe przedsiębiorstwo PKS w województwie, działające na terenie dwóch województw, nowoczesny tabor rozpoznawany w różnych zakątkach kraju. Bądźmy dumni że są w mieście jeszcze takie przedsiębiorstwa. Dlaczego to PKS Białystok jest przejmującym. Pan Marszałek kontynuuje rozbiór Suwałk. Pozdrawiam i trzymam kciuki za niepowodzenie tej konsolidacji.

 4. suwalczanin Odpowiedz

  Tak samo chcieli przejąć nasze karetki pogotowia ratunkowego .
  A wyposażenie urzędu wojewódzkiego to jak złodzieje w nocy wywozili i via baltikę też blokowali teraz jak budują im całą expresówkę to zajęli się S61

 5. nick Odpowiedz

  Wyjściem jest przejęcie PKS przez miasto Suwałki, wtedy Białystok się wycofa z pomysłu, ale żeby do tego doszło, stanowisko musi zająć Prezydent miasta Suwałki, ale wiadomo, on woli milczeć i zajmować się następnym betonowaniem ulic w Suwałkach- taki Bob Budowniczy, tragedia a nie prezydent- cały internet pisze o tej fuzji, ale Prezydent Suwałk milczy i tylko udaje że zastanawia się nad problemem.

 6. zes Odpowiedz

  A co na to nasz ukochany poseł Pan Zieliński? Czy nasze Słońce ma coś do powiedzenia? Czy znowu napisze interpretacje ?

 7. Margarette Odpowiedz

  Pan Leszek Cieślik jako wieloletni burmistrz Augustowa a później poseł PO i członek komisji finansów w Sejmie, zawsze działał przeciwko Suwałkom i roli Suwałk w regionie. Myślicie Państwo, że się zmienił? Bo ja nie.

 8. Rambo Odpowiedz

  Leszek Cieslik jeszcze nie tak dawno, kiedy był burmistrzem Augustowa, chciał zdegradować Suwałki do zera, a wręcz je zaorać. Czy kiedyś ten dwulicowy jegomość zrobił coś dobrego dla Suwałk? Jeżeli tylko będzie miał okazję, to będzie Suwałkom z całą pewnością szkodził. Proszę nie wierzyć, że będzie coś ratował – to tylko ściema dla zachowania stołka i zapewne wysokiego uposażenia. Pozdrawiam wszystkich Suwalczan.

 9. taka prawda Odpowiedz

  Czesc kierowcow ma umowy do konca grudnia dlaczego? Proste w styczniu PKS Suwalki znika. Kierowcy dostana nowe umowy tyle ze na gorszych warunkach za stawki porownywalne za prace babci klozetowej i albo kierowca sie zgodz albo dowidzenia. Wiadomo emeryci zostana a co bardziej energiczni odejda. Panie marszalku gratuluje umiejetnosci manipulacji.

 10. franek Odpowiedz

  Za komuny Suwałki były nieco uprzemysłowione. Teraz nie są nawet rolnicze a tylko bezrobotno- handlowe i to z obcymi sieciami. Tak nas urzadziła zmiana ustroju.

 11. psl Odpowiedz

  „Pomysł co zrobić z nierentownymi PKS-ami przedstawił Cezary Cieślukowski. Jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem problemu jest prywatyzacja tych spółek, które sobie finansowo nie radzą. – Trzeba je konsolidować i sprzedać tak, aby przynajmniej odzyskać zainwestowane tam środki – proponował po raz kolejny radny PO. Z jego propozycją nie zgadza się jego klubowy kolega Jarosław Dworzański. – Czarek, chcesz sprzedać te spółki, to powiedz to najpierw tym ludziom, którzy tam pracują – apelował marszałek województwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.