Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Lewandowski otworzy restaurację na Niegocinie

Foto: Radio 5

Giżycko

Robert Lewandowski będzie miał w Giżycku swoją restaurację. Wybuduje ją spółka, której piłkarz jest udziałowcem. Budynek restauracji stanie na palach na wodzie przy wejściu na giżyckie molo. Obiekt ma być czynny przez cały rok.

Decyzję o wydzierżawieniu fragmentu molo podjęli miejscy rajcy na środowej (4.10) nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, bo restauracja ma stanąć na jeziorze Niegocin.
– Bez połączenia z molo inwestycja nie miałaby racji bytu – mówi Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

– To może być świetny akcent promocyjny dla Giżycka – dodaje Iwaszkiewicz.

Nowa restauracja to budowla, która w najwyższym punkcie ma mieć 14 m. Inwestycja ma pochłonąć 25 milionów złotych. 70 procent tej kwoty ma pochodzić z dofinansowania z Programu Polska Wschodnia. Pozostała część to wkład własny spółki.

Autor: ds     Data: 5 października 2017

   
Tagi:

8 Komentarzy

  1. Katarzyna Odpowiedz

    Nie ma w Gizycku lepszego miejsca tylko na wodzie? Widok zostanie zabrany przez budynek. Kto na to pozwolil? Nie ma ochrony srodowiska? To jest male jezioro I jeszcze wchodzic tam z budowla?

  2. krystin Odpowiedz

    Super będą także miejsca do pracy turyści z zagranicy też przyjadą bo tutaj spokojnie wypoczywać będą bez zamachów i jezioro też piękne

  3. Turysta Odpowiedz

    Najpierw pozbierajcie na wyspach pampersy i podpaski a klocki zakopcie głęboko. Wymiencie stary olej z frytkownic w knajpach bo jedzie aż po Rydzewo. Dopilnujcie by porcje np schabowego były zgodne znorma i kartą ,kiedy zapytaliśmy dlaczego ten kotlet taki mały kelnerka odparła szef oszczędza i napewno bedzie jeszcze mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.