Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany 18 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Daniel Bobrowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Testują hybrydy


Suwałki

Na testy autobusów hybrydowych i elektrycznych przyjdzie Suwałkom jeszcze poczekać.Miejscowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej od kilku miesięcy testuje pojazdy różnych producentów. Przed ewentualnym zakupem miejska spółka chce bowiem poznać wady i zalety autobusów. Dotychczas testowane były nowoczesne maszyny z tradycyjnymi silnikami spalinowymi. PGK zapowiadał też testy pojazdów z alternatywnymi źródłami, chociażby hybrydowymi, które łączą w sobie napęd spalinowy i elektryczny. Okazuje się jednak, że zainteresowanie testami jest tak duże, że nastąpiły przesunięcia testów i na autobusy trzeba jeszcze czekać. Jak mówi Dariusz Przybysz, prezes PGK, w Suwałkach z pewnością będzie autobus elektryczny. Na razie trudno jednak podać konkretną datę. Problemem będą testy autobusu napędzanego wyłącznie gazem, bo w mieście nie ma gdzie takiej maszyny zatankować.

Przypomnijmy, że w lutym do Suwałk ma dotrzeć nowy autobus przegubowy, który zastąpi jedną z dwudziestoletnich, starych już maszyn.

Autor: MK     Data: 12 października 2017

   
Tagi:

2 komentarze

  1. BS Odpowiedz

    Najpierw nauczcie kierowców jeździć tymi autobusami które macie, szarpanie ,gwałtowne hamowanie i przyspieszanie jakby wieźli bydło do rzeźni to codzienność. I jeszcze te zatoczki z kostki na której trzęsie i rzuca …

  2. Artur Odpowiedz

    A pełnej elektryki dlaczego nie chcecie ???? Cała polska mówi o elektromobilnosci! Fundusze czekają ! Za chwile tylko brać ! Dlaczego nie możemy być pierwsi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.