Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany 18 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Daniel Bobrowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Wychodzą na drogę

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Przed zwierzętami na drogach ostrzega policja i służby Wigierskiego Parku Narodowego. Z nadejściem jesieni zmierzch zapada wcześniej, a co za tym idzie zwierzęta wcześniej rozpoczynają swoje wędrówki. Tym samym wzrasta ryzyko zdarzeń drogowych z udziałem chociażby dzików, łosi, saren czy lisów.   Do serii kolizji z udziałem dzikich zwierząt doszło już we wrześniu. Tylko augustowska policja zanotowała na swoim terenie dziesięć takich zdarzeń. Dlatego służby apelują o ostrożność.  Jarosław Borejszo, dyrektor Wigierskiego Parku Narodowego sugeruje, aby w zalesionym  terenie zachować czujność na drodze i ograniczyć prędkość.

Autor: AP     Data: 10 października 2017

   
Tagi:

3 Komentarzy

  1. Gość Odpowiedz

    A moze by tak odgrodzić siatka las od asfaltu tam gdzie jest najwięcej wypadków z udziałem tych zwierząt, bo nie dość że po spotkaniu z takim łosiem to auto do kasacji to jeszcze mozna stracic albo samemu życie albo życie kogoś kto z nami podróżuje.

  2. asddf Odpowiedz

    w cywilizowanym kraju jak buduje sie droge co ma miejsce s-ki–sejny i s-ki–bakalarzewo robi sie przepusty dla dzikiej zwierzyny a las odgradza sie siatką ,nad przejsciami swieci swiatlo , są lewo i prawo skrety . a nie tak jak u nas inżynierkom dużo brakuje do zachodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.