Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

10-lecie Centrum Sztuki Współczesnej

10.05.2019

Suwałki

Jubileusz 10-lecia obchodziło dziś (10.05) Centrum Sztuki Współczesnej & Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach. Uroczystość rozpoczęła się otwarciem wystawy zatytułowanej „Mandale”. Był też pokaz filmowy i koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć tortu i wielu życzeń. Profesor Andrzej Strumiłło wspominał natomiast początki galerii.

Jak dodała Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk, Galeria Andrzeja Strumiłły, to ważne miejsce, które prezentuje dzieła wybitnych współczesnych twórców.

Centrum Sztuki Współczesnej & Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach powstało w grudniu 2008 roku. Przez 10 lat funkcjonowania, w Centrum było 61 ekspozycji około 180 artystów z Polski, Litwy, Białorusi, Chin, Niemiec, Francji i USA. Wielokrotnie prezentowano twórczość i bogate zbiory Andrzeja Strumiłły z zakresu malarstwa, rzeźby, rysunku, fotografii i ilustracji książkowej. Organizowano spotkania autorskie, warsztaty plastyczne, projekcje filmowe i plenery rzeźbiarskie.

Autor: KZ