Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

13-latka potrącona na pasach

17.07.2016

Jeden wypadek, trzech nietrzeźwych kierowców i kilkadziesiąt interwencji związanych z zakłócaniem porządku – to statystyki gołdapskich policjantów z piątku i soboty. Przypomnijmy, że w ten weekend odbywają się Dni Gołdapi.

Do wypadku doszło w piątek wieczorem na ul. Wolności. 13-latka została potrącona przez samochód osobowy. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca VW Polo nie zachował należytej ostrożności w obrębie przejścia dla pieszych i uderzył w idącą po pasach pieszą. Dziewczyna ze złamaną ręką została przewieziona do szpitala w Suwałkach.

Jak informuje Anna Barszczewska, oficer prasowa gołdapskiej komendy – mundurowi zatrzymali trzech kierowców „na podwójnym gazie”. Pierwszy z nich wpadł w piątek na ul. Mazurskiej. 24-letni kierowca Golfa wydmuchał prawie promil. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do maja 2017 roku. Niespełna godzinę później na ul. Cmentarnej policjanci skontrolowali motorowerzystę. Kamil Ł. kierował skuterem mając blisko 1,5 promila. Tyle samo wydmuchał kierowca VW Transportera. 54-latek został zatrzymany w sobotę wieczorem w Siedlisku. Wszyscy kierowcy za jazdę po alkoholu odpowiedzą przed sądem.

W piątek i sobotę gołdapscy policjanci byli wzywani także do zakłóceń ładu i porządku oraz kilku awantur domowych. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami. Mimo tego funkcjonariusze oceniają tegoroczne „Dni Gołdapi” jako bezpieczne i podkreślają, że obyło się bez poważnych zdarzeń kryminalnych.