Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira 21 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


14 wykroczeń

Foto: Radio 5

Gołdap

14 wykroczeń ujawnili gołdapscy policjanci podczas działań pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich ideą było zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli grupę uczestników ruchu drogowego, która w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawiona jest jakiejkolwiek ochrony.

By eliminować zagrożenie, mundurowi podczas działań zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też sprawdzali, czy sami piesi stosują się do zasad ruchu drogowego.

Policjanci pod lupę wzięli przede wszystkim okolice przejść dla pieszych, bo to najczęściej tam dochodzi do nieprawidłowych zachowań. Główne grzechy kierowców to nieustępowanie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na pasach oraz wyprzedzanie innych pojazdów na przejściu dla pieszych lub tuż przed nim.

Wśród wykroczeń ujawnionych przez funkcjonariuszy z Gołdapi, 6 popełnionych zostało przez kierowców pojazdów silnikowych. Jedno z nich dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych. Pozostałych ośmiu wykroczeń dopuścili się sami piesi.

Dodatkowo podczas działań NURD gołdapscy policjanci rozdawali pieszym elementy odblaskowe.

Mundurowi przypominają, że odblaski będą dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu, tylko jeżeli zostaną prawidłowo umieszczone na ubraniu. Należy je zakładać w okolicy kolan, dłoni, środka klatki piersiowej i pleców.

Autor: apk     Źródło: KPP w GołdapiData: 14 marca 2018

   
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.