Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

20. rocznica wizyty Jana Pawła II w Studzienicznej

09.06.2019

Studzieniczna

Obchody 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II odbyły się w niedzielę (09.06) w podaugustowskiej Studzienicznej. To właśnie tutaj, 9 czerwca 1999 roku, podczas rejsu po jeziorach Papież zszedł na brzeg półwyspu, aby pomodlić się przed obrazem Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Za Ojcem Świętym na półwysep ściągnęły tłumy. Wizyta na zawsze zapadła w pamięci mieszkańców.

W niedzielę (09.06) 20 lat po tym wydarzeniu, na pamiątkę wizyty Jana Pawła II, biskup ełcki Jerzy Mazur odprawił uroczystą mszę świętą.

Przed mszą świętą koncert dali stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja jest „żywym pomnikiem” Jana Pawła II. To właśnie po wizycie Ojca Świętego w 1999 roku narodziła się idea stworzenia Fundacji, której działalność ma upamiętniać pontyfikat św. Jana Pawła II. Najważniejszym jej dziełem jest program stypendialny, wspierający tysiące zdolnych uczniów i studentów z ubogich rodzin wiejskich z całej Polski, którzy mają być żywym pomnikiem Ojca Świętego. – Koncert jest wyrazem wdzięczności – mówi ksiądz Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Autor: mz