Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

25. jubileuszowy Mikołajkowy Autobus Radia 5

06.12.2019

Suwałki

Za nami jubileuszowa, 25. edycja Mikołajkowego Autobusu Radia 5, czyli charytatywnej akcji na rzecz podopiecznych suwalskiej Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań”. Jubileuszowa i rekordowa, bo po raz pierwszy w historii liczba darczyńców przekroczyła setkę. To sklepy, hurtownie, zakłady pracy, instytucje państwowe i samorządowe, kupcy z suwalskiego targowiska, przedszkola i szkoły, które przygotowały prezenty: słodycze, zabawki, ubrania, przybory szkolne, pluszaki. Wszystkie dary trafiły na pokłady dwóch autobusów, a następnie do świetlicy, gdzie opiekunowie przygotują z nich świąteczne paczki. Pierwszym punktem na trasie autobusu, tradycyjnie już, był suwalski ratusz, gdzie Mikołajkowy Autobus powitał Czesław Renkiewicz, prezydent miasta.

Na północy miasta autobus odwiedził między innymi Urząd Gminy na czele z wójtem, Zbigniewem Mackiewiczem.

Później przyszedł czas na kolejne punkty, gdzie darczyńcy czekali z prezentami. W południe załogi obu autobusów ugościły dwie miejscowe restauracje. Swój finał akcja miała po południu,kiedy można było wypakować z autobusów liczne pudła, torby i kosze prezentów. To też moment liczenia pieniędzy z puszek, do których darczyńcy wrzucali datki finansowe. W tym roku było to ponad 5 tysięcy złotych. Za wszystko dziękował Marcin Butkiewicz, kierownik „Przystani”.

Więcej w poniedziałek, (09.12) o godzinie 11:15, kiedy Marcin Butkiewicz będzie gościem Radia 5. Tymczasem dziś dziękujemy wszystkim uczestnikom Mikołajkowego Autobusu Radia 5. Darczyńcom i osobom, które nas wspierają. Między innymi kierowcom autobusów Piotrowi Chmielewskiemu i Wacławowi Batusowi. Kierowców jest dwóch, ponieważ od dwóch lat, ze względu na dużą liczbę darczyńców w akcji uczestniczą dwa autobusy. Pojazdy użycza Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach. Dziękujemy też Wincentemu Wareckiemu, emerytowanemu górnikowi, który dodaje akcji swoistego kolorytu.

Darczyńczy część 1:

Darczyńcy część 2:

Darczyńcy część 3:

 

Autor: AP