Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

25 lat więzienia za zabójstwo bezdomnego

18.10.2019

Pisz/Olsztyn

Bezdomny, który zamordował inną osobę, również bez stałego adresu zameldowania, na klatce schodowej Szpitala Powiatowego w Piszu, usłyszał w czwartek (17.10.) wyrok skazujący na 25 lat więzienia. Do zabójstwa doszło pod koniec stycznia bieżącego roku. Krzysztof F. pobił Cezarego G., między innymi, używając szklanej butelki.

Oprócz śmiertelnego pobicia, Krzysztof F. dopuścił się też rozboju. Ukradł pokrzywdzonemu 8 zł. W pierwszym dniu procesu, w połowie czerwca, oskarżony nie przyznawał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Przyznał, że jego zamiarem było pobicie ofiary, a nie zabójstwo.

– Z ustaleń śledczych wynika, że Krzysztof F. pobił pokrzywdzonego z taką siłą, że miał później spuchniętą rękę – mówi sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W toku prowadzonego śledztwa, okazało się, że oskarżony wcześniej karany był za umyślne przestępstwo podobne – pięć lat temu zakończył ponad półroczną odsiadkę.

Sąd orzekł wobec oskarżonego także terapeutyczny system odbywania kary pozbawienia wolności dla osób z zaburzeniami osobowości oraz dla osób uzależnionych od alkoholu. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie
Autor: tg