Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Koncert Organowy On-Line z Ostregokołu „Przywrócone Brzmienie”

09.07.2020

W dniu 3 lipca w Ostrymkole odbył się koncert organowy.

Na prośbę naszych słuchaczy, publikujemy jeszcze raz to wyjątkowe wydarzenie (link pod artykułem).

Przypomnijmy, że niezwykłej jakości ucztę duchową gwarantował bogaty program wydarzenia, które odbyło się w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ostrymkole.

Jak już wspomniano, artyści najwyższej klasy zagrali na dziesięciogłosowych organach z 1799 r. Atutem jest także niesamowita akustyka drewnianej świątyni wzniesionej w 1667 roku z barokowym ołtarzem datowanym na 1683 rok.

Warto dodać tutaj także o emporach wbudowanych po obu stronach nawy, chórze, skręconych kolumienkach w barokowym ołtarzu głównym, kapitelach korynckich, ambonie z 1690 roku i XVIII-wiecznym aniele chrzcielnym. Ciekawostką jest również świecznik z głową jelenia.

Koncert zorganizowany został przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki” w partnerstwie z Gminą Prostki oraz Parafią pw. Św. Antoniego z Padwy w Prostkach. Dofinansowany w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań własnych Gminy Prostki w roku 2020.

Koncert organowy "Przywrócone brzmienie"

Koncert organowy z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ostrymkole.Występują Elżbieta Adamczyk i Sebastian Adamczyk.

Opublikowany przez Radio 5 Piątek, 3 lipca 2020