Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

28. urodziny Radia 5

01.03.2019

Suwałki

28. urodziny obchodzi w piątek (1.03) Radio 5 w Suwałkach. Pierwszy sygnał popłynął z budynku przy ulicy Reja. W marcu 1991 roku w bloku przy Młynarskiego 14 ruszyło natomiast pierwsze nadawanie programu z prawdziwego zdarzenia. Od tego momentu radio nieprzerwanie nadaje informacje i muzykę. Relacjonuje najważniejsze wydarzenia, koncerty, imprezy kulturalne czy akcje charytatywne. Początki rozgłośni wspomina Piotr Sitek – wieloletni pracownik Radia 5.

Od początku z Radiem 5 współpracuje też ksiądz Lech Łuba, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza Królewicza.

Radio 5 od 28 lat nieustannie się rozwija. Oprócz stacji w Suwałkach, od 23 lat funkcjonuje też niezależny oddział w Ełku. Funkcjonują również stacje nadawcze w Olecku, Augustowie, Sejnach, Gołdapi i Giżycku. Jak mówi Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki, to bardzo ważne, że mieszkańcy całego regionu mają swoją rozgłośnię.

Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć pięknych życzeń. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk życzy Radiu 5 wiernych słuchaczy i kolejnych lat pomyślności.

Sympatii radiosłuchaczy i dziennikarskich sukcesów życzy natomiast Alicja Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Sławomir Sieczkowski – suwalski radny, wspomina, że Radia 5 słuchał już jako dziecko. Z okazji urodzin życzy radiu rozwoju i wytrwałości.

Autor: KZ