Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

29 Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza do Wilna

10.07.2019

Suwałki

29 Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza wyruszy niebawem z Suwałk do Wilna. W poniedziałek (15.07) pątnicy wyjdą z Suwałk z parafii Matki Bożej Miłosierdzia. W ciągu 10 dni przejdą około 270 kilometrów. Do Wilna dotrą 24 lipca, gdzie wezmą udział w uroczystej mszy św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Swoją drogę pielgrzymi poświęcają modlitwie w różnych intencjach. Nad wyprawą, jak co roku, czuwa ksiądz Tomasz Pełszyk, salezjanin, kierownik pielgrzymki, gość Radia 5.

– Pielgrzymka to czas wyciszenia. Czas, w którym można ,,naładować baterie”, ale też przemyśleć wiele rzeczy – dodaje ksiądz.

Nadal można się zapisać na pielgrzymkę. Udział mogą zgłosić osoby w wieku od 10 do 60 lat, które nie chorują na astmę, cukrzycę, epilepsję i schorzenia serca. Można zostać też pielgrzymem duchowym.

Zgłaszać można się osobiście, przez Internet lub drogą korespondencyjną. Kartę zgłoszenia, jak również szczegółowe informacje, można wydrukować ze strony internetowej pielgrzymki: www.suwalki-wilno.salezjanie.pl

Autor: mz