Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

29 nowych zakażeń na Warmii i Mazurach, 12 w Podlaskiem

08.08.2020

woj. warmińsko-mazurskie/woj. podlaskie

W sobotę (08.08) Ministerstwo Zdrowia informuje o 843 nowych zakażeniach koronawirusem. To najwięcej odnotowanych w ciągu jednego dnia przypadków od początku epidemii. Najwięcej zakażeń (208) ponownie jest w województwie śląskim.

W województwie warmińsko-mazurskim pozytywny wynik testów dotyczy 29 osób. Najwięcej chorych pochodzi z powiatu ostródzkiego, gdzie wirusem zaraziło się 11 osób. W powiecie ełckim zakażone są dwie osoby, to kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna. Pozostałe przypadki pochodzą z powiatów: olsztyńskiego, szczycieńskiego, bartoszyckiego, iławskiego, działdowskiego oraz z Olsztyna i Elbląga. Liczba zakażeń na Warmii i Mazurach wzrosła do 460.

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował też o dwóch wyzdrowieniach. COVID-19 pokonali: mężczyzna z powiatu nowomiejskiego i kobieta z powiatu piskiego.

W województwie podlaskim jest dzisiaj (08.08) najmniej przypadków w całej Polsce – 12. Zakażenie koronawirusem badania potwierdziły między innymi u czterech osób z powiatu augustowskiego i starszej mieszkanki powiatu grajewskiego. W Podlaskiem zanotowano do tej pory 1053 zakażeń. Bilans koronawirusa w całej Polsce to 51 167 przypadków zachorowań i ponad 36 400 wyzdrowień.

Źródło: MZ/Podlaski Urząd Wojewódzki/W-M Urząd Wojewódzki
Autor artykułu: mp