Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

3 maja nie chcą powtórki z Warszawy

30.04.2020

Suwałki

Wyjątkowo kameralny wymiar będą miały tegoroczne, miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. Wszystko z powodu zagrożenia koronawirusem i wprowadzonych obostrzeń. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej zamierzają udać się do konkatedry pod wezwaniem świętego Aleksandra na mszę świętą w intencji ojczyzny o godzinie 10:30, po czym złożą kwiaty pod Dębem Wolności w Parku Konstytucji 3 Maja. Wyjątkowo, władze nie zachęcają do udziału w obchodach. Podczas sesji Rady Miejskiej Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, poinformował, że zgodnie z zasadami do świątyni może wejść 58 osób, dlatego apelował do samorządowców, aby nie szli na mszę licznie. Jak zauważył, dobrze byłoby, aby w kościele znalazło się miejsce, nie tylko osób publicznych, ale też parafian.

Prezydent przypomniał, że nie można organizować zgromadzeń i nie chce, aby pod Dębem Wolności doszło do powtórki sytuacji, jaka miała miejsce w Warszawie, podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
– Nie zróbmy z tego zbiorowego spotkania, bo możemy naruszyć przepisy i znaleźć się na pierwszych stronach gazet – uprzedzał.

Autor: AP