Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


350 lat klasztoru Wigierskiego

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

350 lecie obchodzi w tym roku klasztor Wigierski. Z tej okazji miejscowa parafia przygotowuje szereg atrakcji. Malowniczo położony klasztor przechodził burzliwe koleje losu. Król Jan Kazimierz wydał zakonnikom eremickiej reguły – kamedułom, pozwolenie na osiedlanie się w Wigrach oraz budowę klasztoru i kościoła. Poprzez fundację chciał pozyskać u Boga odwrócenie klęsk trapiących Rzeczpospolitą. O szczegółach założenia klasztoru mówił w czwartek (11.01) gość Radia 5 ksiądz Jacek Nogowski, dyrektor Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji.

Jubileuszowe obchody rozpoczną się 1 maja sesją naukową. Odbędzie się sympozjum poświęcone klasztorowi. Oprócz tego planowane są kameralne koncerty, konkursy dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie rajdów rowerowych i kajakowych aby zwiedzić szlaki kamedulskie.

Przypomnijmy, że w klasztorze w ubiegłym roku rozpoczęły się remonty. Odnowiony został już Dom Królewski. W trakcie remontu jest Kaplica Kanclerska, gdzie w 1999 roku, podczas pielgrzymki do Polski wypoczywał Jan Paweł II.

Autor: PF     Źródło: Radio 5Data: 11 stycznia 2018

   
Tagi:

2 komentarze

  1. JMGJ Odpowiedz

    Co znaczy termin Nowa Ewangelizacja ? Czym ona od strony teologicznej różni się od starej?Może ksiądz dyrektor albo redaktor odpowie ?

  2. JMGJ Odpowiedz

    Był klasztor jest areopag .Nie wiem ,z której ewangelii pochodzi to słowo.Przerobione wnętrze domu królewskiego to hybryda modern- hotel z barem przydrożnym .Architektoniczno – projektowa tragedia. Klimat niepowtarzalny jaki tam był do tej pory zginął bezpowrotnie.Dobrze by było , aby został podany koszt tego wykonania .Środki unijne a zatem też społeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.