Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

4 nowe radiowozy

05.12.2016

Nowe radiowozy trafiły do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. W poniedziałek (05.12.) odbyło się uroczyste przekazanie czterech oznakowanych aut. Dwa z nich trafią do Posterunków Policji w Rajgrodzie i Szczuczynie. Kolejne dwa zasilą tabor Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji w Grajewie.

Zakup nie byłby możliwy gdyby nie współpraca tamtejszych samorządów z Komendą Główną policji w zakresie finansowania. Na zakup nowych aut złożyły się; starostwo powiatowe i urząd miasta w Grajewie, samorządy miejskie w Rajgrodzie i Szczuczynie oraz Urząd Gminy w Wąsoszu. Samorządy przekazały łącznie ponad 133 tysiące złotych, drugie tyle dołożyła KomeRnda Główna Policji.

Współfinansowanie jednostki policji w Grajewie przez samorządy przekłada się nie tylko na nowe radiowozy. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Grajewie i Gminy Radziłów kupiony został niezbędny sprzęt elektroniczny oraz kamizelki taktyczne dla policjantów, a samorząd Gminy Rajgród co roku pokrywa koszty utrzymania dodatkowych patroli w sezonie wakacyjnym.

Podczas poniedziałkowego apelu poza przekazaniem aut oddano również do użytku plac wewnętrzny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, komendanci powiatowi policji i straży pożarnej oraz sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński.