Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego 20 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Monika Tyszkiewicz

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


4 osoby uratowane przed wychłodzeniem

Foto: Radio 5

Biała Piska, Ełk

Kolejne osoby uratowane przed zamarznięciem. Minionej doby w regionie wobec w sumie 4 osób interweniowali policjanci w Białej Piskiej i Strażnicy Miejscy w Ełku.

Funkcjonariusze z komisariatu w Białej Piskiej anonimową informację o mężczyźnie śpiącym w aucie zaparkowanym w okolicy sklepu otrzymali w środę (11.01.)  w nocy. Na miejscu policjanci potwierdzili, że w zaparkowanym Oplu na siedzeniu kierowcy śpi młody mężczyzna. Okazało się, że to 30-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego, który przyjechał do znajomych na imprezę. Gdy pokłócił się z kolegami, poszedł spać do samochodu. 30-latek mógł nie przeżyć do rana, ze względu na niską temperaturę. Z relacji interweniujących policjantów wynikało, że mężczyzna był już mocno przemarznięty. Ponadto 30-latek był kompletnie pijany. Mimo utrudnionego kontaktu funkcjonariuszom udało się ustalić, gdzie mężczyzna wcześniej się bawił. A powiadomieni o zdarzeniu znajomi śpiącego w aucie mężczyzny zabrali go do siebie.

Wobec narażonych na zamarznięcie osób bezdomnych interweniowali również strażnicy Miejscy w Ełku. We wtorek (10.01.) wieczorem sprawdzając pustostany na terenie miasta znaleźli w jednym z nich mężczyznę owiniętego w kołdry. Zmarzniętego i głodnego przewieźli do noclegowni. Kilka godzin wcześniej do placówki patrol przewiózł również dwie bezdomne osoby przebywające na terenie dworca PKP.

Służby po raz kolejny apelują do mieszkańców, aby reagowali widząc osobę narażoną na wychłodzenie. Wystarczy zadzwonić pod numer 112 lub 997. To może uratować komuś życie.

Autor: jwe     Źródło: KPP w Piszu, Straż Miejska w EłkuData: 11 stycznia 2017

   
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.