Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

420 milionów złotych na produkty sieciowe

14.08.2019

Ełk/region

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy z Warmii i Mazur mogą ubiegać się o unijne dofinansowanie na tworzenie produktów sieciowych.

Pod tym pojęciem kryją się kompleksowe oferty, tworzone przez kilka firm pod jedną marką. Mogą to być działania z zakresu między innymi turystyki, kultury czy gastronomii.

Minimalna wartość projektów, zgłaszanych do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości to 5 milionów złotych. Nabór wniosków w tej edycji projektu potrwa do 29 sierpnia. Przedsiębiorców z Ełku i okolic do aplikowania zachęca Tomasz Andrukiewicz, prezydent miasta.

W bieżącej edycji konkursu pojawiły się pewne ułatwienia dla firm. Inwestycje do agencji rozwoju zgłaszać mogą samodzielni wnioskodawcy, którzy stworzą produkt sieciowy poprzez współpracę z co najmniej jednym podmiotem.

Łatwiej będzie też pozyskać dofinansowanie na projekty turystyczne i medyczne, w których uwzględniona jest baza noclegowa.

Całkowita pula środków, przeznaczonych na realizację produktów sieciowych w Polsce wschodniej wynosi 420 milionów złotych.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mp