Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Granty dla sołectw

06.07.2018

Olsztyn

45 gmin z terenu Warmii i Mazur otrzyma finansowe wsparcie z budżetu samorządu województwa. Wszystko w ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Zyskają między innymi wsie z naszego regionu.

Sołectwo Sokółki w gminie Kowale Oleckie dostanie 8 tysięcy złotych na utworzenie infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Sołectwo Borawskie  w gminie Olecko zyska za tę samą kwotę urządzenia do siłowni zewnętrznej.

W gminie Ełk sołectwo Nowa Wieś Ełcka otrzyma 8 tysięcy złotych na budowę drewnianej sceny. O projekcie mówi Marta Lipińska, specjalista ds. Funduszy Unijnych w Urzędzie Gminy Ełk.

Inne sołectwa z grantami to między innymi: Zełwągi, Dubeninki, Polska Wieś, Węgielsztyn, Szymanowo, Imionek, Targowo, Grzegorze, Galwiecie czy Stręgielek.

Na konkurs wpłynęły 53 wnioski. Sześć nie spełniło wymogów formalnych, natomiast dwa nie uzyskały minimalnej liczby punktów. Obecnie trwa drugi nabór wniosków, w którym do rozdysponowania jest jeszcze 143 tysiące złotych . Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca 2018 roku.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm