Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

5 kolizji w czasie długiego weekendu

14.11.2016

Do 5 kolizji doszło podczas długiego weekendu na drogach powiatu oleckiego, aż 3 miały miejsce w czwartek (10.11). Tego dnia po godz. 14.00 w rejonie dworca PKS w Olecku kierowca Renault stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa prawidłowo zaparkowane samochody. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 400 zł.
Druga kolizja miała miejsce przed godz. 16:00 w miejscowości Jaski. Kierowca Audi nieprawidłowo ominął zaparkowanego Peugeota. W wyniku manewru doszło do otarcia pojazdów.
Kolejna kolizja wydarzyła się na trasie Szczecinki – Borawskie. Jak ustalili policjanci, kierowca ciężarowej Scanii nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze po czym samochód wraz z naczepą przewrócił się. Droga w miejscu kolizji była całkowicie zablokowana przez kilkanaście godzin.
W piątek (11.11) po północy policjanci zostali poinformowani, że w Olecku na Szosie Ełckiej doszło do zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Isuzu uderzył w drzewo leżące na jezdni. Kierującemu nic się nie stało, a drzewo zostało usunięte przez straż pożarną.   
Ostatnia kolizja drogowa miała miejsce w niedzielę (13.11) po godz. 16:00 na trasie Olecko – Wieliczki. Kierujący osobowym Volvo uderzył w sarnę, która wyskoczyła wprost pod nadjeżdżający pojazd. Samochodem podróżowały 3 osoby. Nikt nie ucierpiał.