Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

6 nowych przypadków w Suwałkach, 2 w powiecie suwalskim. Nowe dane MZ

27.09.2020

region/kraj

6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Suwałkach i dwa w powiecie suwalskim znalazły się w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia. W województwie podlaskim COVID-19 potwierdzono u 65 osób, w województwie warmińsko-mazurskim u 82, a w całym kraju odnotowana1350 nowych zakażeń- poinformował resort.

Wśród nowych przypadków w województwie podlaskim jest 6 w z Suwałk. To czterech mężczyzn i dwie kobiety. Dwoje z nich pozostaje w izolacji domowej, pozostali chorzy są hospitalizowani. Pozytywny wynik testu uzyskało również dwoje mieszkańców powiatu suwalskiego- oboje są hospitalizowani.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku poinformowała o kolejnym zgonie z powodu COVID-19 – zmarł 83-letni mieszkaniec powiatu augustowskiego. Był hospitalizowany w Augustowie, miał choroby współistniejące.

‼️6️⃣5️⃣ nowych przypadków #koronawirus w #Podlaskie‼️ℹ️Do tej pory łącznie odnotowano 1️⃣8️⃣8️⃣1️⃣ przypadków w…

Opublikowany przez Podlaski Urząd Wojewódzki Niedziela, 27 września 2020

 

Na Warmii i Mazurach najwięcej osób z pozytywnym wynikiem jest w powiecie działdowskim – mowa o 40 przypadkach. W naszym regionie zakażenie potwierdzono u jednej starszej kobiety w powiecie piskim oraz kobiety w średnim wieku w powiecie giżyckim. Z powodu COVID -19 hospitalizowana jest starsza kobieta z powiatu ostródzkiego, pozostałe osoby przebywają w izolacji domowej.

Dwa nowe ogniska koronawirusa wykryto w fabryce mebli w Bartoszycach oraz w jednej z firm w Działdowie. Resort poinformował też o 4 wyzdrowieniach.

ℹ Mamy 1350 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (193), pomorskiego…

Opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia Niedziela, 27 września 2020

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też w niedzielę (27.09) o śmierci kolejnych 8 osób, u których wcześniej wykryto COVID-19. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono zakażenie u 87 330 osób, z czego zmarły 2 432. Wyzdrowiało 67 904 pacjentów.

ℹ Mamy 1350 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (193), pomorskiego…

Opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia Niedziela, 27 września 2020

Źródło: MZ,W-MUW, PUW
Autor artykułu: jwe