Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany 18 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Marcin Banachowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


70-lecie Cechu

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

70-lecie obchodzi Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Suwałkach.  O tym, czym zajmuje się suwalski Cech opowiadali we wtorek (12.09) goście Radia 5 Andrzej Lewkowicz i Adam Ołów, starsi cechowi oraz Bożena Rutkowska, dyrektor organizacji. Z liczby 1260 zakładów zrzeszonych w 1989 r., do chwili obecnej  pozostały 93 zakłady. W Izbie zrzeszonych jest razem 17 cechów z byłego województwa suwalskiego, łomżyńskiego białostockiego.  – Podstawowym zadaniem jest utrwalanie więzi środowiskowych – mówili goście Radia 5.

Autor: PF     Data: 12 września 2017

   
Tagi:

5 Komentarzy

  1. Kamil Odpowiedz

    Lewkowicz czyta z kartki ludzie co za człowiek!!!!! Redaktor zadaje mu pytanie a ten jakieś głupoty opowiada!!! Tragedia!!!! Przyszli do radia i z kartek czytają Ołów tak samo!!! Kto to widział!!!! Wszyscy czytają ale numer!!!

  2. suwalczanin Odpowiedz

    Brawo dla Pani !!! Życzę licznie przybyłych gości i udanej uroczystości !!! Wszystkim zaś przynależącym do organizacji życzę, aby pomimo trudnej sytuacji na rynku, nadal funkcjonowały Państwa zakłady, aby dzięki waszej wytrwałości następował rozwój gospodarczy naszego miasta i Suwalszczyzny. Życzę abyście byli znani ze swojej pracowitości, niezłomności i determinacji nie zaś ze źle wykonanej pracy bądź sporów z klientami. Drodzy rzemieślnicy podejmując się kształcenia uczniów nie róbcie tego z pobudek finansowych, róbcie to w sposób profesjonalny i z oddaniem tak by wykształcić fachowców a nie nieudolnych właścicieli kolejnych firm które zakończą działalność po roku od jej założenia i otrzymaniu dofinansowania z biura pracy. Kadra pedagogiczna zarówno w aspekcie edukacji praktycznej jak i teoretycznej nieustannie powinna podnosić swoje kwalifikacje zawodowe i nie odbiegać poziomem jakościowym od poprzedników. Drodzy przedsiębiorcy szanujcie klientów i pracowników, bo to nikt inny jak oni dają świadectwo waszych kompetencji i fachowości. Rzemieślnicy dbając o swoje firmy nie zapominajcie jednak o swoich rodzinach, o swoich małżonkach, dzieciach, wnukach i prawnukach – darzcie ich miłością i szacunkiem i pozostawcie po sobie dobre świadectwo by mogli być z Was w przyszłości dumni. Tylko Ci którzy potrafią otoczyć troską i szanują swoje rodziny potrafią uszanować pracowników, uczniów, klientów i innych przedsiębiorców współistniejących na rynku oraz fachowo i uczciwie wykonywać swoja pracę.

  3. Ryszard Adamczyk Odpowiedz

    Wspaniała uroczystość życzę następnych 70 lat tak wspaniałej pracy. Szoda że co niektóre osoby potraktowały to jako nienawiść do parti rządzacej PIS , a to ta partia daje mozliwośc rozwoju rzemiosła w Suwłkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.