Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

70. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce

01.07.2016

70. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce rozpoczęły się dziś na stadionie przy ulicy Wojska Polskiego w Suwałkach. Uroczyste otwarcie odbyło się przy pełnych trybunach zmodernizowanego niedawno obiektu. Do niedzieli będzie on areną zmagań około 1000 zawodników z 200 klubów z całej Polski. To właśnie doskonałe zaplecze i zabiegi samorządu sprawiły, że Polski Związek Lekkiej Atletyki powierzył Suwałkom organizację tak wielkiej imprezy. – Skoro jest piękny stadion, to wypadało tu zrobić imprezę – mówił Jerzy Skucha, prezes PZLA.

Impreza będzie próbą nowego obiektu. Władze miasta z Czesławem Renkiewiczem, prezydentem Suwałk liczą na dobrą pogodę i wysokie wyniki.

Największą gwiazdą zawodów w Suwałkach będzie rekordzista świata w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki. Zawodnicy walczą nie tylko o medale i rekordy, ale również minima uprawniające do startu w rozgrywanych w połowie lipca w Bydgoszczy 16. Mistrzostwach Świata. „Twarzą zawodów” jest podopieczna Karola Sikorskiego, oszczepniczka suwalskiej Hańczy Maria Magdalena Andrejczyk, która będzie reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.