Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

75 mandatów w tydzień. 4 kierowców straciło uprawnienia

21.09.2020

Powiat olecki

Czworo kierujących straciło prawo jazdy, a 75 zostało ukaranych mandatami. To statystyki z dróg powiatu oleckiego tylko za miniony tydzień.

– Statystyki wypadków od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – wciąż kierujący na naszych drogach przekraczają dozwoloną prędkość – mówi Radiu 5 oficer oleckiej policji Justyna Sznel i dodaje, że nie ma miejsca na taryfę ulgową dla piratów drogowych.

W czwartek (17.09) z uprawnieniami do kierowania pożegnała się 32-latka, która w miejscowości Daniele (gm. Kowale Oleckie) pędziła przez teren zabudowany, mając na liczniku 101 km/h.

W piątek (18.09) w miejscowości Wieliczki policjanci zatrzymali do kontroli kierującego peugeotem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 38 km/h. Podczas sprawdzania policyjnych baz danych funkcjonariusze ustalili, że 46-latek ma też przekroczoną liczbę punktów karnych. Kierowca dostał 200-złotowy mandat i stracił prawo jazdy, a żeby je odzyskać, będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Kolejnych dwoje kierowców straciło prawa jazdy w sobotę (19.09), pędząc ponad „stówą” przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Najpierw policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał przez Dunajek w gminie Świętajno, mając na liczniku 105 km/h. Wieczorem, po godzinie 18:00, patrol drogowy zatrzymał prawo jazdy kobiecie, która w Danielach przekroczyła dozwoloną prędkość o 56 km/h.

Źródło: KPP w Olecku
Autor artykułu: mp