Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

800 krów zrobiło wrażenie

09.04.2019

Suwałki

Duża farma krów zrobiła największe wrażenie na algierskiej delegacji, która gości na Suwalszczyźnie. Jak informowaliśmy wczoraj, od kilku dni w regionie przebywa kilkudziesięcioosobowa delegacja z Algierii. To przedsiębiorcy branży mleczarskiej i hodowcy bydła.  Przyjechali na zaproszenie spółki Laktopol, która od lat eksportuje swoje produkty, między innymi właśnie do Algierii. Goście zwiedzali fabrykę i gospodarstwa rolne. Chcieli dowiedzieć się, jak powstają produkty, które sprowadzają. Po regionie oprowadzał ich Lech Antonowicz, dyrektor zakładu firmy Laktopol w Suwałkach.

Salah Kashi, jeden z gości nie krył zaskoczenia wielkością fabryki Laktopolu i jednej z miejscowych hodowli bydła, liczącej ponad 800 krów. Jak mówił, algierskie hodowle liczą od 10 do 20 krów.

We wtorek (09.04) z algierską delegacją spotkał się Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Jak mówił, suwalski samorząd cieszy rozwój miejscowych firm i ich ekspansja na zagraniczne rynki. Za ich sukcesami idą bowiem miejsca pracy i wpływające do miejskiej kasy podatki.

Autor: AP