Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha 23 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Dzień Pamięci


Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych Na Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa, będzie obchodzony w najbliższą środę 21 grudnia w Ełku. Organizatorem uroczystości jest Centrum Edukacji Mundurowej.  Data 21 grudnia nie została wybrana przypadkowo. Ten dzień został wyznaczony przez Ministra Obrony Narodowej w 2015 roku za zgodą Prezydenta Polski.
– Ten dzień jest również szczególnie ważny dla żołnierzy w naszym regionie – mówi Agnieszka Pasko z Centrum Edukacji Mundurowej.

Od godziny 14:00 Przewidziano Apel Poległych, prezentację zadań, jakie wykonują żołnierze na misjach. Uroczystość została przygotowana w formie  oprawy polowej mszy świętej.

Na zakończenie przewidziano symboliczne oddanie hołdu Poległym poprzez rozpalenie ognisk/tratw na jeziorze przez uczniów Centrum Edukacji Mundurowej i rodziny Poległych.

Patronat nad uroczystościami objęli: Senator RP Małgorzata Kopiczko, Urząd Miasta w Ełku, 15. Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego w Giżycku, 9. Warmiński Pułk Rozpoznawczy z Lidzbarka Warmińskiego i Komenda Główna Policji.

Pełny zapis audio
Pełny zapis video

    Data: 19 grudnia 2016

   
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.