Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Dzień Pamięci

Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych Na Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa, będzie obchodzony w najbliższą środę 21 grudnia w Ełku. Organizatorem uroczystości jest Centrum Edukacji Mundurowej.  Data 21 grudnia nie została wybrana przypadkowo. Ten dzień został wyznaczony przez Ministra Obrony Narodowej w 2015 roku za zgodą Prezydenta Polski.
– Ten dzień jest również szczególnie ważny dla żołnierzy w naszym regionie – mówi Agnieszka Pasko z Centrum Edukacji Mundurowej.

Od godziny 14:00 Przewidziano Apel Poległych, prezentację zadań, jakie wykonują żołnierze na misjach. Uroczystość została przygotowana w formie  oprawy polowej mszy świętej.

Na zakończenie przewidziano symboliczne oddanie hołdu Poległym poprzez rozpalenie ognisk/tratw na jeziorze przez uczniów Centrum Edukacji Mundurowej i rodziny Poległych.

Patronat nad uroczystościami objęli: Senator RP Małgorzata Kopiczko, Urząd Miasta w Ełku, 15. Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego w Giżycku, 9. Warmiński Pułk Rozpoznawczy z Lidzbarka Warmińskiego i Komenda Główna Policji.

2016-12-19 16:41:56


Tagi: