Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji 23 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Pogorzelcy potrzebują pomocy


Pogorzelcy z gminy Giby potrzebują pomocy. Mowa o poszkodowanych w dwóch pożarach, do których doszło ostatnio na terenie gminy. W niedzielę (01.01) w miejscowości Okółek doszczętnie spłonął drewniany dom. W budynku mieszkały dwie rodziny. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale mieszkańcy stracili cały dobytek.
– Jedna z rodzin zamieszka u krewnych. Druga w budynku komunalnym w Gibach – powiedział Radiu 5 Jan Kramnicz, wójt gminy Giby, który był dziś gościem Radia 5. – Jutro powstanie specjalne konto na rzecz pogorzelców – dodał.

Poza tym pogorzelcom z Okółka potrzebne są ubrania, bielizna, pościel i środki czystości. W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się z sołtysem wsi, pod nr tel. 87 641 87 93. I to nie jedyny pożar w ostatnim czasie w gminie Giby. Jak już informowaliśmy, tuż przed Wigilią w miejscowości Białorzeczka spłonęła stajnia. Ogień pochłonął dach, paszę dla zwierząt, samochód i przyczepę dla koni oraz część mieszkalną budynku. Niestety gospodarstwo i auto nie były ubezpieczone. Właścicielka i jej córka znalazły się w bardzo trudnej sytuacji.
– W tym przypadku dostarczyliśmy paszę dla zwierząt i w tej materii nie powinno być już problemu – mówi Kramnicz.
– Apeluję z tego miejsca do wszystkich mieszkańców gminy żeby zawsze ubezpieczali swój dobytek – dodał.

Pełny zapis audio
Pełny zapis video

    Data: 2 stycznia 2017

   
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.