Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Absolwenci I LO lepsi

29.03.2016

W Wielką Sobotę już po raz ósmy na piłkarskiej murawie naprzeciw siebie stanęli absolwenci dwóch giżyckich „Ogólniaków”. Wielkanocne śniadanie w lepszych nastrojach zjedli futboliści I LO, którzy pokonali odwiecznych rywali 5:4, choć do przerwy przegrywali 1:3. Bilans szkolnych derbów to 5:3 dla II LO. Wynik sobotniego starcia ucieszył absolwenta „Jedynki”, burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza, który podkreślał przede wszystkim integracyjne walory przedsięwzięcia.

Burmistrz Iwaszkiewicz tym razem wspierał swoich młodszych kolegów zza linii bocznej, choć powołanie do szkolnej reprezentacji otrzymał jak co roku. Niestety, siła wyższa, przegrałem z kontuzją – informuje szef giżyckiego Ratusza.

O powołania z pewnością nie muszą się martwić ani najlepszy gracz tegorocznych derbów Piotr Pawlik z I LO, ani Maciej Kudyk z „Dwójki”, autor najładniejszego gola w sobotnim starciu i zarazem współorganizator zmagań. Przed nami wiele okazji do rewanżu, na pewno jeszcze nie raz pokażemy, na co nasz stać – mówi Kudyk.