Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Akt oskarżenia już gotowy

03.10.2017

Gotowy jest akt oskarżenia wobec właściciela baru z kebabem w Ełku, przed którym w noc sylwestrową doszło do zabójstwa. Do Sądu Rejonowego w Ełku skierowała go już Prokuratura Okręgowa w Suwałkach.

Przypomnijmy, że Algierczyk przyznał się do zarzucanych mu czynów i chciał poddać się karze bez przeprowadzenia rozprawy. Nie zgodziły się na to matka i siostra zabitego 21-latka, dlatego we wrześniu sąd zdecydował, że sprawa będzie normalnie procedowana.

– Akt oskarżenia został przesłany i w gestii sądu pozostaje teraz wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy – mówi Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

Na końcowym etapie są już także prokuratorskie czynności wobec kucharza z Tunezji, który jest podejrzany o zabójstwo 21-latka.

Przypomnijmy, że do zabójstwa 21-letniego Daniela doszło w noc sylwestrową. Mężczyzna miał zabrać z baru z kebabem dwie butelki napoju i uciec. W pościg za nim ruszyli właściciel i pracownik lokalu. Gdy dogonili 21-latka, doszło do szarpaniny. Z ustaleń śledczych wynika, że Tunezyjczyk zadał mężczyźnie ciosy nożem, które okazały się śmiertelne, natomiast Algierczyk miał przytrzymywać ofiarę.