Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Akt oskarżenia przeciwko b. kanclerz PWSZ

16.10.2019

Suwałki

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Annie P., byłej kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Akt obejmuje 5 zarzutów, dotyczących przekroczenia uprawnień w związku z poświadczeniem nieprawdy.

Według śledczych, oskarżona miała, między innymi, poinformować instytucję pośredniczącą w projekcie o harmonogramie zajęć z uczestnikami projektu, a także zaniechać sporządzenia protokołu zdawczo – odbiorczego o przeprowadzeniu szkolenia, wiedząc jednocześnie, że druga oskarżona nie przeprowadziła szkolenia w całości, za co uczelnia zapłaciła blisko 30 tysięcy złotych. Upraszczając, jak wyjaśnia prokurator Łukasz Janyst, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, zdaniem śledczych oskarżona ukryła fakt, że szkolenie nie miało miejsca w pełnym zakresie, a pomimo tego PWSZ i tak za nie zapłaciło.

Przypomnijmy, że sprawa miała swój początek w lutym 2016 roku. Anna P. usłyszała wówczas 26 zarzutów, w tym 19 korupcyjnych, związanych z wykonywanymi obowiązkami. W toku postępowania prokuratura przesłuchała ponad 100 świadków, umorzyła 21 zarzutów przeciwko podejrzanej, w tym korupcyjne.

Autor: AP