Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Akt oskarżenia ws. zabójstwa 21-letniego Daniela

05.12.2017

Dożywocie grozi obywatelowi Tunezji, oskarżonemu o zabójstwo 21-letniego Daniela pod barem z kebabem w noc sylwestrową w Ełku. Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach skierowali do tamtejszego Sądu Okręgowego akt oskarżenia w tej sprawie.

Przypomnijmy, że oskarżony był kucharzem baru z kebabem. Mężczyzna przebywa w areszcie.

Jak informuje Radio 5 Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, cios nożem zadany 21-latkowi przez Atiego L., spowodował uszkodzenia narządów wewnętrznych, w tym przedsionka serca. Daniel R. zginął na miejscu.

Nie jest jeszcze znana data pierwszej rozprawy.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Larbiemu A., właścicielowi lokalu gastronomicznego, Prokuratura Okręgowa w Suwałkach początkowo również postawiła zarzut zabójstwa.

Po przeprowadzonych czynnościach, wizjach lokalnych i przesłuchaniu świadków, śledczy zmienili zarzut na udział w bójce i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu.

Algierczyk chciał dobrowolnie poddać się karze bez przeprowadzenia procesu, jednak na wniosek rodziny ofiary, sąd się na to nie zgodził. Mężczyzna przebywa obecnie na wolności.

Treść aktu oskarżenia:

„4.12.17 roku Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach skierował do Sądu Okręgowego, II Wydziału Karnego w Suwałkach akt oskarżenia przeciwko Ati L. – jako oskarżonemu o to, że:

W dniu  31.12.2016 r około godziny 22.00 na ulicy Armii Krajowej w Ełku, używając noża i narażając tym samym Daniela R. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, wziął udział w bójce pomiędzy Larbi A. a Danielem R. i działając umyślnie z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Daniela R., używając noża zadał mu nim cios w okolicę klatki piersiowej powodując ranę kłutą w klatce piersiowej po stronie lewej, uszkadzając narządy wewnętrzne , w tym worek osierdziowy i ściany przedsionka serca – co spowodowało zgon Daniela R.

Tj. o czyn z art.148§1 kk w zb. z art.159kk w zw. z art.11§2 kk

Oskarżony przebywa w Areszcie śledczym.

Za zarzucaną oskarżonemu zbrodnię grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8 , kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.” Ryszard Tomkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.