Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Aktywni seniorzy

11.06.2017

Giżyccy seniorzy w ramach Światowego Dnia Inwalidy zorganizowali piknikowe atrakcje w lesie miejskim.  Tradycyjnie jak co roku nie zawiodła frekwencja ani dobre humory uczestników wydarzenia.
Wszystkich witał Jan Łożyński, przewodniczący Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Giżycku. Podczas sobotniej (10.06) imprezy nie zabrakło życzeń  m.in. od Wojciecha Iwaszkiewicza, burmistrza Giżycka oraz Ewy Ostrowskiej, dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, którzy byli współorganizatorami imprezy.
-To coroczna impreza, na którą zapraszamy zespoły ludowe z klubów seniora w Giżycku i z okolic-  Rynu, Miłek,  Marcinowej Woli. Bawimy się wspólnie – chodzi  nam o aktywne spędzenie czasu, a także o integrację- mówi Ewa Ostrowska.

-Głównym celem pracy naszego związku jest wspieranie różnych  inicjatyw społecznych w celu zachęcenia seniorów do aktywnego życia- mówi Jan Łożyński – przewodniczący Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Giżycku.

Oficjalnie Światowy Dzień Inwalidów ustanowiony został przez Międzynarodową Organizację Pracy i jest obchodzony co roku w 3. niedzielę marca.