Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Alarmy bombowe w szkołach tuż przed maturą

06.05.2019

Region

Informacja o możliwym ładunku wybuchowym znajdującym się w szkole spowodowała godzinne opóźnienie w rozpoczęciu egzaminu dojrzałości w Ostródzie w województwie warmińsko-mazurskim.

Fałszywe ostrzeżenia bombowe wysłane zostały w poniedziałek (06.05) pod adresy mailowe dyrektorów wielu polskich szkół. Jak wynika z ustaleń Radia 5, takie maile trafiły również do placówek w naszym regionie, na terenie województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Na szczęście tylko w jednym z przypadków spowodowały niewielkie utrudnienia. Egzamin dojrzałości rozpoczął się z godzinny opóźnieniem w Ostródzie. W pozostałych szkołach dyrektorzy, którzy już około godziny 5.00 obecni byli w szkołach, odczytali maile o możliwym ładunku wybuchowym na terenie placówki oświatowej, zdążyli zaalarmować odpowiednie służby. Straż pożarna i policja, po sprawdzeniu obiektów i wykluczeniu zagrożenia, zezwoliły na przeprowadzenie egzaminów.
O takich zdarzeniach w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim poinformowana została odpowiedzialna za przeprowadzenie matur na tym terenie Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. Mówi dyrektor OKE Jolanta Gołaszewska:

Do matury zgłoszonych zostało 11 tys. 133 zdających w województwie podlaskim, a w warmińsko- mazurskim 12 tys. 322.

Źródło: Radio 5
Autor: jwe