Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Amfetamina u włamywacza do bankomatów

25.03.2019

Giżycko/Ełk/Wydminy

W garażu domorosłego włamywacza do bankomatów znaleziono 700 gramów amfetaminy. To efekt działań policjantów wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Sprawa miała początek w połowie marca tego roku, kiedy sprawca próbował obrabować bankomat w Wydminach. O szczegółach mówi Iwona Chruścińska, oficer prasowy giżyckiej komendy policji.

Wystraszony alarmem włamywacz zbiegł z miejsca zdarzenia. Śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu, a poruszający się w okolicy bankomatu samochód udało się zlokalizować w warsztacie na terenie Ełku. Kierowca miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Giżyccy kryminalni znaleźli w warsztacie materiały wskazujące na to, że mężczyzna przygotowywał się do włamań na bankomaty. Informacje o tych urządzeniach nie były jedynym znaleziskiem obciążającym konto 35-latka. – Policjanci zabezpieczyli też znaczne ilości narkotyków – dodaje Iwona Chruścińska.

Na podstawie obszernego materiału dowodowego 35-latek usłyszał trzy zarzuty: posiadania znacznej ilości narkotyków, usiłowania włamania do bankomatu i krótkotrwałego użycia pojazdu naruszając orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

Decyzją Sądu Rejonowego w Giżycku ełczanin trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Był już w przeszłości karany, między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Giżycku
Autor: tg