Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Anna Wojciechowska kandydatką na prezydenta Ełku

24.08.2018

Ełk

Anna Wojciechowska kandyduje na prezydenta Ełku, Andrzej Orzechowski do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska zaprezentował swoją kandydatkę na prezydenta miasta. Odkrycie kart miało miejsce w piątek, 24 sierpnia, przy ełckim ratuszu. Kim jest Anna Wojciechowska? Jak mówi Jacek Protas, poseł PO – Wojciechowska to kobieta z potencjałem, który gwarantuje rozwój Ełku. Borys Budka, były minister sprawiedliwości zapewniał, że Wojciechowska, to prawdziwa perła wśród osób, które mogą pełnić rolę skutecznych samorządowców.

Anna Wojciechowska pracowała w ełckim Technoparku jako kierownik działu badań i rozwoju. To sprawdzona specjalistka wysokiej klasy w pozyskiwaniu środków unijnych. Fundusze zewnętrzne ściągała pracując między innymi w ełckim ratuszu. Kandydatka na urząd prezydenta miasta zaangażowana była w realizację II etapu ełckiej promenady czy finalizowanie dofinansowania remontu ełckiej szkoły artystycznej. Pracowała w ełckim ratuszu, a obecnie w Urzędzie Gminy Ełk.

Kandydatka, mówiąc o potrzebach Ełku zapewniała, że jeśli wygra wybory, w mieście przybędzie dobrych miejsc pracy.

Koalicja Obywatelska oficjalnie przedstawiła także Andrzeja Orzechowskiego, doświadczonego samorządowca i parlamentarzystę, jako swojego kandydata do Sejmiku Wojewódzkiego. Tak widzi swoją rolę w sejmiku Andrzej Orzechowski.

W prezentacji wzięli udział między innymi działacze i sympatycy PO RP oraz Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm