Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety 19 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Apeluje o kontakt i zwraca uwagę

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Z apelem o kontakt w ważnych dla Suwałk sprawach wystąpił do prezydenta miasta Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Parlamentarzysta odczuwa bowiem brak kontaktu ze strony suwalskiego samorządu.  Swoją opinię wyraził w poniedziałek  (20.03) podczas audycji „Gość Radia 5”.

Posłowi chodzi między innymi o wniosek miasta do ministerstwa sportu o dofinansowanie budowy nowej hali sportowej przy ulicy Zarzecze. Jarosław Zieliński dowiedział się o sprawie z prasy. Informacja brzmiała, jakby wsparcie resortu było formalnością. Parlamentarzysta zapewnił, że poprze inicjatywę miasta.

Poseł zwrócił też uwagę prezydentowi miasta i Społecznemu Komitetowi Wspierania Budowy Obwodnicy Suwałk, że obecna realizacja trasy jest decyzją rządową a nie sukcesem miejscowych władz – Wypinanie piersi po medale nie za własne zasługi wymaga komentarza i zdemaskowania, tak nie wolno robić – powiedział Jarosław Zieliński.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 20 marca 2017

   
Tagi:

59 Komentarzy

 1. Zes Odpowiedz

  Panie Jaroslawie, Prezydent Suwalk ma uczulenie na konfetti i dlatego unika konraktu z panem ministrem. A tak na powaznie, pan i tak nic nie robi dla naszego miasta i jeszcze jedno pytanie: gdzie schowala sie nasza pani senator?

  1. sąsiad Odpowiedz

   No widzisz waść,tak to już w życiu bywa,jeden ma uczulenie na konfetti,drugi na czerwone.Ważne aby dla dobra mieszkańców jedno i drugie się dogadywali,bo przecież obaj temu służą.

  2. mirek Odpowiedz

   Coś w tym jest Panie Jarku pan stworzony do wyższych celów co się Pan będzie angażował w sprawy Suwałk. Pan się zajmie Panią Anders ona tyle samo robi dla naszego miasta co Pan.

   1. janusz. L Odpowiedz

    Drodzy Suwalczanie a kto głosował na pana Ministra Zielinskiego? zapomnieliście że to wy zapewniliście mu fotel ministra.

  3. Suwalczanka Odpowiedz

   wczoraj stała samotna pod biurem, tylko czy zajrzała do srodka? czy w ogóle wie, że była w Suwałkach? czy myśli że w Katowicach?

 2. Suw Odpowiedz

  Tego już dość. Zaczyna się kampania wyborcza i ten pajac nagle przypomniał sobie o Suwałkach. Nie rozumiem, naprawdę nie rozumiem jak ludzie mogą głosować ciągle na te same gęby. Wyborcy Pis-u, powiedzcie kiedy ostatnio w naszym mieście była Pani Anders? Kto ją widział lub słyszał, w jakiej sprawie zabiegała dla naszego regionu? Jestem przekonany że nie wiecie. A dlaczego nie wiecie? Bo zupełnie jej to nie interesuje. Ma Suwałki w d***e. Była za to wiele razy w USA na wystawach dotyczących ojca. Myślcie zanim nastepnym razem będziecie głosować na kompletnie obcą osobę tylko patrząc na klucz partyjny. A wracając do Pana Zielińskiego to trzeba powiedzieć że większkej obłudy dawno nie widziałem. Czlowieku Ty masz swoje biuro 200 m od ratusza. To Ty,a nie prezydent, powinieneś biegać do ratusza i pytać czy w czymś możesz pomóc. To Ty jesteś posłem-przeczytaj sobie co to znaczy. Sprawa obwodnicy – przetarg został rozstrzygnięty 12 sierpnia, a więc kilka miesięcy przed rządem pisu. Zatem jaka jest wasza zasługa przy budowie obwodnicy – zadna. Tylko psi obowiązek zapewnionego wcześniej finansowania. Gdzie był Zieliński kiedy ważyła się kwestia przebiegu Via Carpatii? Sprawa trwała rok, rzad pisu wybrał wariant przez Ełk, a Zieliński się jakoś nie przejął. Hala w Suwałkach? PRZYPOMINAM przetarg na projekt został rozstrzygnięty w tamtym roku, a ten biedak dopiero teraz się dowiedział o wszystkim. W niektórych sprawach mam zastrzeżenia do naszego Prezydenta ale wcale się mu nie dziwię, że nie chce współpracować z takim osobnikiem.

 3. Janusz Odpowiedz

  Proszę o usunięcie komentarza suw gdyż obraża Pana Posła w innym przypadku powiadomię odpowiednie organy ścigania skoro administrator dopuszcza takie komentarze.

  1. Sławek Odpowiedz

   Nie rozumiem dlaczego prosisz o usunięcie komentarza i straszysz denuncjacją?
   Czy dlatego że ktoś napisał kilka słów prawdy?
   Ogarnij się człowieku i nie rób z siebie nielota.

 4. boy z recepcji Odpowiedz

  Obraża pana posła, a to dobre! Prawda, która obraża! Czekajcie jak brzmi ta manta – pacierz PiSu?

  „Przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy byli ignorowani przez rząd Platformy, który nie wsłuchiwał się…”

 5. racjonalny_suwalczanin Odpowiedz

  Pytanie zasadnicze – czy ta hala jest niezbędna? Wybudować coś jest łatwo, gorzej to utrzymać, a skarbonek w naszym mieście nie brakuje. To, że będziemy mieć w naszym mieście kolejną inwestycję to dobrze, ale czy miasto odniesie z niej korzyść w dłuższej perspektywie czasu – to już jest dyskusyjne. Potem, żeby nie było jak w przypadku innych inwestycji w mieście, do których trzeba dopłacać. Proponuję skupić się na tym, co łączy i współpracować, a nie patrzeć na animozje osobiste. Poseł Jarosław Zieliński nigdy nie odmawiał pomocy naszemu miastu i zawsze był w stanie współpracować z samorządem. Wystarczy sięgnąć do przeszłości i lat rządu PiS 2005-2007. Prezydent Czesław Renkiewicz powinien szukać poparcia dla pomysłów samorządu u suwalskich parlamentarzystów, a wtedy wspólnie można zdziałać o wiele więcej. Chyba w tym wypadku nie chodzi o skuteczność, ale o animozje osobiste. Bądźmy obiektywni.

 6. brutus Odpowiedz

  No to Cześkowi powinno zależeć na budowie hali i to on powinien szukać wsparcia u parlamentarzystów a nie odwrotnie. Jak Zieliński jest wiceszefem MSWiA to przecież nie będzie dzwonił codziennie do ratusza i pytał, w czym może pomóc.

  Swoją drogą tak to jest ze starymi komuszkami, że najpierw kłamią, że coś jest ich dziełem a później pierwsi w kolejce po brawa i pochlebstwa. Tak było, ale te czasy się kończą.

  1. kaja Odpowiedz

   „Swoją drogą tak to jest ze starymi komuszkami, że najpierw kłamią, że coś jest ich dziełem a później pierwsi w kolejce po brawa i pochlebstwa. ” a przecież teraz jest tak samo. PIS chełpi się osiągnięciami które zostały w większości wypracowane przez poprzedni rząd i przypisuje je sobie. A Pan Zieliński i Pani Anders przypomną sobie o nas w nastepnej kampanii wyborczej.

 7. racjonalny_suwalczanin Odpowiedz

  Co do pomocy dla Suwałk z lat 2005-2007 to chociażby dotacja na modernizację ulicy Reja. Ministerstwo przekazało wtedy dotację na tę inwestycję.

  1. Zes Odpowiedz

   Tyle co mi wiadomo zadne ministerstwo nie dalo ani zlotowki na ta inwestucje. Koszt pokryla Unia europejska a dokladnie Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i miasto Suwalki. Prosze o nasrepne sukcesy pana posla….

 8. Obiektywny Odpowiedz

  Do tych co tacy mądrzy i cwaniaczą a czy słowo Pajac wobec Posła to nie obraza? Jedna osoba klepie te komentarze i zadowolona/

 9. Piotr Odpowiedz

  Dzisiaj w Ełku podpisano umowę na budowe drogi krajowej do Goldapi
  na duże pieniądze . Tam mają skutecznego wiceministra Szmita. My mamy posła ministra Zielińskiego który publicznie deklarował wsparcie przebudowy drogi z Suwalk przez Augustów do Białegostoku. Panie Ministrze proszę pokazać swoją skuteczność i w tym miejscu a nie tylko w prowadzeniu czystki kadrowej.

  1. Konsument Odpowiedz

   Chyba do Kowali, a nie do Gołdapi. Gołdap ma już swój odcinek dawno zrobiony, dzięki PO. Waść Zieliński już dawno temu mówił w radiu, że wyremontowanie tego odcinka to była wielka pomyłka poprzedników. Posłuchaj na Gołdap Info co mówił Zieliński https://www.goldap.info/z-regionu-kraju-i-swiata/17314-obwodnica-go%C5%82dapi-to-b%C5%82%C4%85d-rz%C4%85dz%C4%85cych

 10. do racjonalny_suwalczanin Odpowiedz

  Z tą pomocą w latach 2005-2007 to pojechałeś. Nawet ja wiem że nie była to zasluga Jarosława. Jeśli zaś chodzi o obrazę to bez przesady. Ludzie piszą tylko prawdę więc to nie jest żadna obraza.

 11. Zes Odpowiedz

  Podsumowujac ta owocna rozmowe wychodzi na to, ze pan posel nic nie zrobil dla naszego miasta i regionu. Zblizaja sie wybory samorzadowe, wiec bedziemy mieli czesciej okazje do dyskusji na temat naszych reprezentantow w sejmie i senacie…

 12. jaja Odpowiedz

  Słyszałem o wielu sposobach na promocję Suwałk. Ostatnio to nawet jakiś film miał być kręcony w Suwałkach. Ale jak zwykle nic z tego nie wychodzi oprócz obietnic. Najlepsze obietnice to lecą z opłacanej z podatków audycji w Radio5: Z ratusza – To dopiero tuba sukcesu za podatki mieszkańców. Jeżeli chodzi o obwodnicę Suwałk to należy uczciwie podziękować p. J. Zielińskiemu. To jego partia jest u władzy zaledwie od roku a tu już ruszyły prace z budową. Uczciwie należy powiedzieć, że przez ostatnie 8 lat p. Kamińska nic nie zrobiła a rządziła jej partia PO. Na dodatek Kamińska głosowała za przesunięciem 5 mln , które miały być na przygotowanie planów budowy. Za to załatwiła sobie stołek dyrektorski w SOK-u. I co pobiera pensję nie wykonując pracy, bo zatrudniony jest następny dyrektor na etacie i

 13. eska Odpowiedz

  Mandat poselski powinien być ograniczony do 2 kadencji dla jednej osoby,to ukróciłoby obecną patologię,gdzie nieroby żerują na narodzie po kilka kadencji,nie mając innego pomysłu na życie…Pani Kamińska powinna ustąpić z dyrektorowania SOK-owi,zwolnić miejsce komuś młodszemu,ale jak się myśli tylko o własnym portfelu,to o czym tu mówić,takie właśnie,pazerne na szmal „elyty” mamy dziś w kraju…Pan Zieliński też którą to już kadencję majaczy,ileż to on zrobił dla Suwałk..czy oby napewno???U władzy potrzeba ludzi młodych,naród ma już dość głosowania na „te same gęby”..

  1. denko Odpowiedz

   Racja a w urzędach sami zasłużeni zero merytoryki. Na ul. Soportowej w urzędach w Suwałkach to widać. Wybory idą widzimy.

 14. Lux Odpowiedz

  Swiete krowy z wiekskiej ozyly? Zielniak zaczal interesowac sie regionem? Sondaze spadaja? Mohery umieraja a mlodzi to tylko psychiczni beda glosowac na pisiory. Frekwencja powinna byc 2 % moze wtedy by przejzeli na oczy. Najwieksza chlewnia w polsce!!!!! Ul wiejska warszafka

 15. ,,, Odpowiedz

  Każda władza, podkreślam – każda, stoi otworem do suwerena. Szkopuł w tym, że suweren myśli o innym a władza o innym otworze….

 16. zuza Odpowiedz

  Pan Renkiewicz powinien zrobić porządek z rozwalającymi budynkami mieszkalnymi przy ulicy Zarzecze a później myśleć o hali widowiskowej

 17. petnet Odpowiedz

  A urzędy zależne od administracji centralnej jak miały obywatela tam gdzie światło nie dochodzi tak nadal mają. Dobra zmiana nic nie dała. Tam są nadal ludzie z PRLu, którzy urodzili się zmęczeni a żyją po to tylko żeby odpocząć kosztem petenta. Tylko się stołki kierownicze pozmieniały. Nie o taką zmianę obywatelom chodziło. A więc może warto powrócić do tego co było? Co wy na to?

 18. Janek Odpowiedz

  „Przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy byli ignorowani przez rząd Platformy, który nie wsłuchiwał się…”

 19. narodowiec Odpowiedz

  „Przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy byli ignorowani przez rząd Platformy, który nie wsłuchiwał się…”

 20. suwalczaq Odpowiedz

  A właśnie że pani senator Anders bywa w Suwałkach… Właśnie widziałem jak wchodzi do swojego biura przy Kościuszki 32 :))))))

 21. JA Odpowiedz

  PIS TO SAME BEZ MÓZGI I DEBILE CO POGARSZAJĄ PRAWA POLSKICH OBYWATELI A NIE POLEPSZAJĄ , ZŁOŻYĆ NAJLEPIEJ WNIOSEK WOTUM NIE UFNOŚCI DLA PIS ZŁODZIEJE MARNO TRAWNIKI SZKODNIKI BRAK SŁÓW NA NICH .

 22. Beatka Odpowiedz

  „Przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy byli ignorowani przez rząd Platformy, który nie wsłuchiwał się…”

 23. prawak Odpowiedz

  „Przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy byli ignorowani przez rząd Platformy, który nie wsłuchiwał się…”

  1. zonk Odpowiedz

   ten też się nie wsłuchuje…. i to jak prędko. Tamten to po 2 kadancji a tu proszę….. już po roku rządów olewacja w urzędach obywatela ciągle kontrole kary i szukanie kasy u obywateli. Wiem co mówię bo jestem w tym roku po kontroli PIP ZUS i US w firmie. Takiego roku nigdy nie miałem. Dziękuje za taką dobrą zmianę i rzad co ma mnie za kogoś którego ciągle trzeba nękać. a miało tak być pięknie. ja che tylko spokojnie prowadzić działalność.

 24. Suwalczanka Odpowiedz

  ludzie idźmy wszyscy na wybory samorzadowe, namawiajmy sąsiadów ! chwilka w którąś niedzielę , postawienia krzyżyka nie zabiera nam duzo czasu !
  kampania się zaczyna ! i teraz będą o nas sobie przypominać i przywłaszczac innych zasługi, obiecywać pieniądze, wojsko, złoto i Księżyc !
  dość rządów Jarosławów !

  Suwałki pójdą głosować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.