Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Areszt za napad z nożem na taksówkarza

25.11.2017

Tymczasowy areszt za napad z nożem na taksówkarza- to decyzja Sądu rejonowego w Piszu wobec 47-letniego Pawła S.. Mężczyźnie zarzucono usiłowanie rozboju z użyciem noża.

Do tego zdarzenia doszło 19 listopada bieżącego roku. Wówczas nietrzeźwy 47-latek zamówił w Ełku taksówkę, którą pojechał w kierunku Orzysza. Mężczyzna wiedząc, że nie ma pieniędzy, by zapłacić za kurs, w jednej z miejscowości wyjął nóż i zażądał od taksówkarza wydania posiadanych pieniędzy, telefonu komórkowego i nakazał opuszczenie auta.

Na szczęście w tej sytuacji kierowca taksówki nie stracił zimnej krwi, obezwładnił napastnika i wezwał policję.

Zatrzymany przez funkcjonariuszy Paweł S. został przesłuchany przez prokuratora i przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, które jak zaznacza Krzysztof Stodolny rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie- w większości są zgodne z ustalonym stanem faktycznym.

Jak dodaje rzecznik- łączna wartość rzeczy, których wydania żądał oskarżony przekracza kwotę 30 tys. zł. Za zarzucane przestępstwo 47-latkowi grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności.