Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


ARiMR walczy z ASF

Foto: Radio 5

Region

Nawet 100 tys. złotych mogą pozyskać rolnicy prowadzący chów bądź hodowlę trzody chlewnej na terenach objętych afrykańskim pomorem świń.

Pomoc finansowa przyznawana jest przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach projektu „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”.

-Środki mogą zostać przeznaczone na dwa konkretne cele, mówi Radiu 5 Maciej Ruba, naczelnik Wydziału Wspierania Przedsiębiorczości Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Nabór wniosków rozpoczął się 2 stycznia i potrwa do końca miesiąca. Można je składać w Warmińsko-Mazurskim i Podlaskim Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub w biurach powiatowych znajdujących się na obszarach wyznaczonych w związku ze zwalczaniem Afrykańskiego Pomoru Świń.

Autor: ate     Źródło: ARiMR Data: 12 stycznia 2018

   
Tagi:

8 Komentarzy

 1. Poszkodowany Odpowiedz

  Arimr Suwałki i pomoc. Nie polecam, za byle błąd albo błędna interpretacja i kasy nie masz. Zero pomocy z ich strony. Sam doświadczyłem tego to wiem. Płacą im premie za odcięcie doplat chłopowi chyba. 500+ zbieraja gorliwie.

 2. Karol Odpowiedz

  Czyli likwidacja produkcji trzody chlewnej w naszym powiecie. Brawo! Rolnicy będą zadowoleni. A głosować będą na PIS jak szaleni. PSL był antychłopski ale teraz to już jazda na całej linii.

  1. Karol Odpowiedz

   A jak nie to jak ci powiatowy weterynarz pomoże podjąć decyzję i dowali kare to się wyprostujesz. Bo on dożo gada (gadatliwa gadzina jest) ale nie życiowy jest. Spróbuj o coś poprosić to same problemy jak za komuny. Wiec się strzeż.

 3. znający temat Odpowiedz

  Jeżeli ARiMR tak walczy jak dopłaty wypłaca to już po produkcji świń w Polsce. To jest nieudolny urząd obsadzony niekompetentnymi urzędnikami na każdym szczeblu. Błąd ta instytucja nie możne sie tym zajmować to nieporozumienie. Gminy albo starostwa-samorządy rolnicze może bo tam sprawniej o wszytko idzie niż w ARiMR.

 4. Mocno zainteresowana Odpowiedz

  Likwidacja stad do 50 szt, dopłata do płotów i niecek przy stanie średniorocznym 300 szt. A co z tymi co mają więcej niż 50 szt ,a mniej niż 300? Grunt to dobra propaganda.

  1. . Odpowiedz

   Populizm śpiącego misia ministra nic więcej. Propaganda w mediach a u rolnika tak jak było za PO i PSL czyli za głupa mają politycy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.