Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza 19 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Atak zimy

Foto: radio5.com.pl

Region

Trudne warunki na drogach regionu. To po nocnych opadach śniegu, spadku temperatury i silnym wietrze. Przede wszystkim jest bardzo ślisko. W czwartek (05.01) rano niektóre trasy były też nieprzejezdne, jak na przykład droga Suwałki – Filipów. Jak poinformował Radio 5 Dyżurny Zimowego Utrzymania Dróg z Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, służby już udrożniły przejazd. – Ale nadal pracują tam pług i solarka, a kierowcy muszą uważać – dodał.

Bardzo ślisko jest też na krajowej ósemce Suwałki – Budzisko. Kierowcy alarmują, że trasa jest miejscami zawiana i pokryta lodem, tak że samochody mają trudność z podjazdem pod najmniejsze wzniesienie. – Zima zaskoczyła drogowców – mówili Radiu 5.

To właśnie na tej trasie, w miejscowości Lipniak w gminie Szypliszki, w czwartek rano kierowca Nissana nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg i zderzył się z ciężarówką. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo (godz. 10.00).

Bardzo pracowitą noc w związku z atakiem zimy mieli strażacy z regionu. W powiatach suwalskim, augustowskim, sejneńskim, oleckim i gołdapskim kilkadziesiąt razy wyjeżdżali do usuwania drzew i konarów tarasujących drogi.

Tymczasem synoptycy nadal ostrzegają przed zimową aurą w regionie. W czwartek do południa na Suwalszczyźnie obowiązuje ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami spowodowanymi wiatrem o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 65 km/h, z północy.

Do tego jest i będzie bardzo zimno. W czwartek w ciągu dnia termometry pokażą około -12°C, w nocy temperatura minimalna od -18°C do -16°C, lokalnie spadki do -20°C.

 

Autor: Em     Źródło: Radio 5Data: 5 stycznia 2017

   
Tagi:

4 Komentarzy

  1. żwir Odpowiedz

    Droga Suwałki- Filipów…proszę posypcie te drogi chociaż piaskiem, dwa razy lądowałam w rowie.. Czy jest mało żwiru wokół nas? Gdzie nie zajedziesz tam żwirownia. Ludzie weźcie się do roboty. Płące podatki a nie mam pewności czy żywa dojadę do praacy!!!?

  2. fil. Odpowiedz

    Rano droga Filipów-Suwalki była nie do pokonania normalnie jak ” K-2” ….ja rozumiem że zima i taki mamy klimat ale żeby tak totalnie NAS OLEWAĆ …. LUDZI dojeżdżajacych do pracy na 6 rano do Suwałk.Rano tej drogi nigdy nie odśnieżają.

  3. driver Odpowiedz

    To nie tylko droga Suwałki- Filipów wszystkie drogi są nie odśnieżane. W mieście żeby nie posypać skrzyżowań i na rondach ? Ja bym tą instytucje zlikwidował… po co darmozjadów utrzymywać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.