Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Augustów nie zrealizuje budżetu obywatelskiego

01.06.2020

Augustów

Projekty z tegorocznej edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego nie zostaną zrealizowane. Stosowną decyzję podjęli na ostatniej sesji miejscy radni. Jak tłumaczy Michał Kotarski z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Augustowie, okazało się, że w dobie pandemii miasto ma mniejsze dochody i pilniejsze wydatki. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Po wstrzymaniu inwestycji, miasto zaoszczędzi około 450 tysięcy złotych. Zrealizowany zostanie tylko jeden projekt. Mowa o akcji sterylizacji psów i kotów. Miasto podpisało już stosowne umowy i nie chce się z nich wycofywać. Nie zostanie także ogłoszona nowa edycja budżetu.

Przypomnijmy, że mieszkańcy miasta zdecydowali w listopadzie ubiegłego roku, że środki chcą przeznaczyć na pięć projektów. Najwięcej głosów zdobyła inwestycja „Serce na mapie Augustowa”, która polegać miała na zakupie ośmiu automatycznych defibrylatorów zewnętrznych. Powstać miały także dwie siłownie plenerowe z placami zabaw: „Activity Park” i ,,Ustronie przy Kanale”. Do realizacji zakwalifikował się także projekt doposażenia istniejącej siłowni zewnętrznej na Osiedlu Koszary w urządzenia, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Autor: IW